Záblatskému fotbalu se daří

5. 4. 2018

Fotbal v Záblatí nyní prožívá skvělé období. Muži místního Slovanu mají za sebou podzim, jaký už léta nepamatují, navíc se podařilo znovu rozjet mládežnickou strukturu klubu.


Celou zimu se A tým pod vedením trenérského dua Daniel Mucek a Lukáš Pluta mohl kochat pohledem na tabulku. Záblatí v čele s 27 body. A to na tom mohl být klub ještě lépe, kdyby zvládl v závěru podzimu bitvu v Horních Bludovicích. Teď je však třeba hledět do budoucnosti. Start jarní části soutěže bude velmi důležitý. „Tabulka je velmi vyrovnaná. O konečném pořadí nejspíš rozhodne bilance zápasů a případné ztráty s ostatními účastníky,“ míní kouč Daniel Mucek při pohledu na pořadí. To mu dává zapravdu. Rozdíl mezi vedoucí pěticí představuje pouhých pět bodů „Je to velmi ošemetné. Když první kola zvládneme, uděláme obrovský krok k postupu. Když ne, zbytek soutěže budeme dohrávat z povinnosti,“ konstatuje Mucek. Přípravné období, během nějž se Slovan zúčastnil zimního turnaje v Orlové, hodnotí spíše průměrně. „Výkony a přístup některých hráčů nás zklamaly. Ano, vše ovlivnila i chřipková epidemie, takže nás někdy na tréninku bylo osm, jindy zase dvacet. Ale někteří hráči si neuvědomují, že bez kvalitní přípravy budou jejich výkony na jaře, především po fyzické stránce, neuspokojivé,“ vysvětluje Daniel Mucek. Kádr doznal jen mírných změn. Z Havířova přišel mladý Tomáš Jánoš, k týmu se připojil Ondřej Anastazovski, který na podzim kvůli zdravotním problémům nehrál, a po dvanácti letech se vrátil také Dušan Socha, jež loni na jaře slavil s bohumínským Bosporem postup do divize. „Jelikož jsme po podzimu první, chceme toto místění potvrdit a postoupit do vyšší soutěže. Hráčský kádr, podmínky i zázemí je díky vedení klubu na I. B třídu připravené,“ dodává kouč.

Kromě postavení mužského týmu v tabulce Slovan rovněž těší, že se povedlo obnovit mládež. Starší přípravka, čítající patnáct dětí, sehrála na podzim řadu zápasů v okresním přeboru a v zimě také čtyři turnaje. „Ty nám sice výsledkově nevyšly, ale výkony byly velmi slušné. Kluci během přípravy poctivě trénovali a už se nemohou dočkat jara,“ říká trenér Radek Pabiš.

 

Zdroj: https://www.mesto-bohumin.cz/data/oko/oko_2018-07.pdf


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!