Záblatí porazilo i Bludovice a jde do trháku

2. 5. 2018

Důležitý krok, ale ještě ne skok, udělali v sobotu fotbalisté Slovan Záblatí na cestě za svým postupovým cílem. Tým trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty porazil ve šlágru 19. kola okresního přeboru druhé Horní Bludovice 3:2 a navýšil tak náskok na čele tabulky na pět bodů.

Přitom po 21 minutách to zdaleka na žádnou slávu nevypadalo. Hosté vstoupili do utkání ze svého pohledu fantasticky a nejprve překonal nedůslednou obranu Slovanu Jeziorský a vzápětí pak sám proti brankáři Gojovi uspěl i Wojnar.

Důležitý moment však přišel ve 28. minutě, kdy po skvělé práci Šindlera vrátil záblatský celek do hry svou čtvrtou jarní trefou Walecki. Povedená akce zakončená kýženým gólem lídrovi tabulky pomohla a přišly další příležitosti, které však zůstávaly nevyužity.

Ujala se až šance sedm minut po obrátce, kdy skóroval Pilch. Rozhodnutí pak přišlo o čtvrthodiny později, kdy Waleckého přímý kop nezkrotil brankář Ryšánek a dal možnost dorážet zimní posile Dušanu Sochovi, který vstřelil vítězný gól.

Ačkoli Bludovice v závěru vyvinuly velkou snahu alespoň vyrovnat, vytěžily z ní pouze tyč po jednom z přímých kopů, a Záblatí tak mohlo slavit důležité vítězství 3:2.

Kaňkou na krásném zápase tak bylo pouze zranění Ondřeje Anastazovského, jež musel po šestnácti minutách pobytu na hřišti záblatský trávník opustit kvůli přetržení achillovy šlachy.

více info ze zápasu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!