Formu Záblatí odnesl i Horní Žukov

21. 5. 2018

Sedmý jarní zápas, posedmé za tři body. Krasojízda fotbalistů Slovanu Záblatí jarní částí okresního přeboru pokračuje. Svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty vyhráli na hřišti Horního Žukova vysoko 6:0 a dál tak kontrolují situaci na čele soutěže.

Podobně jako minule proti Havířovu se bohumínskému celku povedl úvod utkání. Už ve čtvrté minutě vymetl jeden z horních růžků domácí branky Pilch, na kterého navázal po čtvrthodině po standardní situaci z otočky přesnou střelou Socha.

Poté tempo hry opadlo, lehce zahrozil i Žukov a krátce před pauzou měl obrovskou možnost na snížení Bolec, ale sám před Gojem minul.

A vzápětí toho mohli domácí litovat dvojnásob, když se po rychlé a pohledné akci prosadil Šindler. Uklidňující čtvrtou branku pak krátce po obrátce přidal Walecki a o vítězi bylo jasno.

Na to Slovan výrazně zvolnil, čehož Žukov využil k ofenzivní snaze alespoň o čestný úspěch. Z množství možností nakonec vytěžil dva góly, radost domácím ale zkazilo ofsajdové postavení.

A tak si cestu domů zase zpříjemnil lídr soutěže, když v 65. a 69. minutě trefami Skokana, respektive Šindlera uzavřel skóre na konečných 6:0.

Slovan tak nadále vede tabulku o sedm bodů a teoreticky by už o tomto víkendu mohl slavit postup. Potřeboval by k tomu ale v sobotu vlastní vítězství doma nad Petřvaldem (hraje se od 17 hodin) a nedělní prohru Horních Bludovic právě proti Žukovu.