Záblatí zakončilo podzim vítězstvím v derby

5. 11. 2018

Skvělým výkonem i výsledkem zakončili fotbalisté Slovanu Záblatí svůj nováčkovský podzim. Svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty v dohrávaném 1. kole I.B třídy, skupiny C, zdolali po brankách Jiřího Sollicha a Luboše Pilcha a vypjatém průběhu Dolní Lutyni 2:1, čímž si upevnili místo mezi širší špičkou soutěže.

Slovan díky tomu zakončil první polovinu sezony na šestém místě se ziskem 24 bodů.

Závěrečné utkání podzimu bylo podle očekávání plné emocí. Už ve druhé minutě se Slovan ujali vedení po trefě Sollicha, za ketrou mohly následovat další, ale ofenziva bohumínského celku v čele s Pilchem zahazovala jednu šanci za druhou.

A tak přišel trest. Byť poněkud pochybný. Ve 34. minutě podnikla Lutyně útok, na jehož konci byla sudím Farnikem odpískána sporná penalta za zákrok Dušana Sochy. Havlásek pak se štěstím nabídnout možnost vyrovnat využil.

Lutyně v té fázi zápasu měla více ze hry, vytvářela si náznaky gólových příležitostí, ale vyložená tutovka nepřišla.

A když už to vypadalo, že se za vyrovnaného stavu půjde do šaten, Záblatí udeřilo. Sollich prodloužil nakopnutý míč na Pilcha a ten sám proti Šajerovi uspěl.

Slovan mohl po přestávce rozhodnout, ale Skokan sám proti brankáři hostí neproměnil, Socha zase jen orazítkoval brankovou konstrukci.

I když i Lutyň několikrát potrápila domácí obranu, Slovan náporu odolal a dovedl duel do vítězného konce.

FK Slovan Záblatí – TJ Dolní Lutyně 2:1 (2:1)

Branky: 2. Sollich, 45. Pilch – 34. Havlásek z pen.

Rozhodčí: Farnik – Hrubý, Muráň.

ŽK: Špryňar, Skokan, Sollich, D. Socha – Fismol, Novotný, Dalibor Pecha.

Diváci: 82.

Sestava Záblatí: Hekele – Pluta, Špryňar, Bratovanov, Svoboda – Galusek, P. Socha, D. Socha, Skokan (85. Mrázek) – Pilch, Sollich (81. Pabiš).

Trenéři: Mucek a Pluta.