Slovan má za sebou soustředění v Hrádku

5. 3. 2019

Sedm let. Tak dlouhá doba uplynula od posledního soustředění fotbalistů Slovanu Záblatí. V závěru úspěšného podzimu se tak vedení ve spolupráci se samotnými hráči dohodlo, že vyrazí v závěru zimní přípravy na společný kemp.

Psal se rok 2012 a mužstvo Daniela Mucka vyrazilo do Malenovic. Pod Lysou horou strávilo takřka čtyři dny. Stejnou dobu trvalo soustředění Slovanu i tentokrát, změnila se však lokalita. Nováček krajské soutěže I.B třídy totiž zamířil do Hrádku, kde na něj čekaly kopce, kopce a ještě jednou kopce.

K výběhu na jeden z nich vyrazili hráči krátce po příjezdu ve čtvrtek večer. Druhý den už ale byl na programu trénink na umělé trávě v nedalekém Návsí. Obligátní fotbalovou bitvu mezi týmy „starých a mladých“ se štěstím ovládli prvně jmenovaní v poměru 6:5. Páteční odpoledne pak opět Záblatští strávili ve víru nabírání kondice.

Na sobotu připadla nejprve vydařená odveta za fotbalovou porážku, když mladí zdolali své starší souputníky alespoň ve vybíjené, načež vzápětí naposledy Muckovi svěřenci pocítili, jak bolí běhat do místních kopců.

Před nedělním odjezdem zpět domů byl totiž na programu už jen přípravný zápas s účastníkem I.B třídy, skupiny B FK Darkovice, kterému po dobrém výkonu zejména ve druhém poločase nakonec podlehli 1:2. Jediným úspěšným střelcem bohumínského celku z množství šancí byl Jiří Sollich.

• soustredeni_8
  • soustredeni_7