Z jasného zápasu bylo drama

6. 6. 2019

Jak si zkomplikovat cestu k jasným třem bodům, ukázali fotbalisté Slovanu Záblatí v Sedlištích. Svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty vedli pět minut před koncem o tři góly, přesto dovolili drama a strachovali se o vítězství do poslední chvíle. Nakonec duel 25. kola I.B třídy, skupiny C však zvládli v poměru 4:3.

První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Hráči se spíše rvali s těžkým terénem, než se soupeřem. Favorizovaní hosté si po vlažném začátku pár šancí, prosadili se až před přestávkou, kdy si Majer nešťastně srazil do branky míč vyražený gólmanem.

Druhou půli začali domácí aktivněji, góly však střílel Slovan. Po hodině hry zakončil pěknou akci trefou Šindler, o deset minut později byl faulován Pilch a stejný hráč proměnil pokutový kop.

Čtvrtou branku mohl brzy přidat Pabiš, ale jeho bombu fantasticky vytáhl brankář Daniel Majer. A div, že toho Záblatí nelitovalo.

Pět minut před koncem snížil Tesařík, na něhož vzápětí navázal snížením na rozdíl jediné branky Dominik Majer. Hostující řady pak sice uklidnil svou druhou brankou v zápase Pilch, ale poslední slovo měly Sedliště, když Slíva proměnil pokutový kop.

Více však do té doby desátý celek tabulky nestihl, a Slovan se i za přispění dalšího zaváhání Horní Suché a Věřňovic posunul v tabulce na druhé místo, jen dva body za vedoucí Dolní Lutyň, a vítězství v soutěži tak má ve svých rukou.

K tomu však kromě dosavadního lídra v posledním kole musí porazit už tuto sobotu doma čtrnácté Václavovice. Utkání začne v 17 hodin.

TJ BDSTAV Sedliště – FK Slovan Záblatí 3:4 (0:1)

Branky: 85. Tesařík, 88. Dominik Majer, 92. Slíva z pen. – 70. z pen. a 89. Pilch, 36. vlastní Tomáš Majer, 59. Šindler.

Rozhodčí: Jurygáček – Ochodek, Turoň.

ŽK: Jiříček – Bratovanov, Pluta, Sollich, Šindler.

ČK: 76. Jiříček (Sedliště).

Diváků: 76.

Sestava Záblatí: Hekele – Koláček, D. Socha, Bratovanov, Špryňar (62. Pabiš) – Pluta, P. Socha, Sollich, Galusek (73. Anastazovský, 80. Mucek) – Pilch, Šindler. Trenéři: Mucek a Pluta.

více info ze zápasu
  • Sedliste (10)