Slovan nezaváhal ani v Ostravě

30. 7. 2019

Třetí zápas, třetí vítězství. Fotbalisté Slovanu Záblatí dál pokračují v úspěšné cestě letní přípravou, když o víkendu zvládli zřejmě nejtěžší dosavadní zkoušku. Ačkoli na hřišti nováčka I.A třídy Slovanu Ostrava prohrávali už o dva góly, povedl se svěřencům trenérů Mucka a Pluty obrat a vyhrát 5:2.

Utkání se od samého začátku hrálo ve vysokém tempu, na kterém měly podíl oba týmy. Záblatí si stejně jako v přechozích zápasech vytvářelo šance, ale góly padaly na opačné straně. Ostravané potrestali dvě laciné chyby v defenzivě bohumínského celku a ujali se vedení 2:0.

Druhý celek uplynulého ročníku I.B třídy, skupiny C však nesložil zbraně a zásluhou Šipuly a Bijoka vyrovnal. Druhá půle byla dlouho vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Výsledek nakonec rozlouskl Šipulův gól v závěru, když takřka z poloviny hřiště přehodil domácího gólmana, na což vzápětí navázali Pilch s Plutou. „První poločas se z obou stran odehrál ve vysokém tempu. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, produktivita však byla horší. Na tom v průběhu srpna pořádně zpracujeme,“ slíbil trenér Daniel Mucek.

„Výkon obou celků v druhém poločase už ovlivnila únava. Ale na rozdíl od soupeře jsme dokázali naše šance z rychlých protiútoků proměnit,“ byl rád kouč, který přiznal, že výkony v přípravě jsou trochu jako na houpačce.

„Po středečním podprůměrném výkonu se ten sobotní dá hodnotit jako velmi dobrý. I přesto, že jsme po dvou individuálních chybách prohrávali nula dva, utkání jsme nezabalili. Musím pochválit Davida Hekeleho, který za nepříznivého stavu chytil dvě tutovky, a Jirku Sollicha, který podal velmi dobrý výkon ve středu hřiště,“ řekl Mucek. „A zvlášť musím poděkovat klukům, kteří na zápas dorazili i přesto, že den předtím byli na svatbě Terky Sochové. To je na medaili,“ ocenil Daniel Mucek trio Jakub Koláček, Pavel Socha a Lukáš Hájek.

Slovan tak vyhrál i třetí zápas v přípravě a před sebou má poslední duel. V generálce na soutěž bude v sobotu od 18 hodin hostit Doubravu.

Slovan Ostrava – FK Slovan Záblatí 2:5 (2:2)

Branky Záblatí: Šipula 2, Bijok, Pilch, Pluta.

Sestava Záblatí: Hekele – Mrázek, Pluta, Bratovanov, Kaspřák – Hájek, Sollich, Šipula, Skokan – Pilch, Bijok. Střídali: Koláček, P. Socha.

Trenéři: Mucek a Pluta.