Slovan jde do sezony s nohami na zemi

8. 8. 2019

Sezona 2018/2019 byla úspěšná, ale už patří minulosti a fotbalový Slovan Záblatí už tuto sobotu vstoupí do nového ročníku. V utkání 2. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C se představí na hřišti Hnojníku (od 17 hodin).

„Minulá sezona byla vydařená, to snad bude i ta nadcházející,“ přeje si předseda bohumínského klubu Dušan Socha.

Stejně jako trenér Daniel Mucek si cení zájmu lidí, který poslední dvě sezony vyvolaly. „To ostatně dokázala i exhibice Zápas pro Marušku, kterou jsme za podpory a účasti řady sportovních osobností na konci června u nás odehráli a navštívilo ho zhruba šest stovek fanoušků, nebo také vyhraný Turnaj čtyř Záblatí v Čechách, kde s námi jela početná skupina příznivců,“ připomíná Socha nedávné události. „Právě pro lidi chceme dále hrát,“ dodává.

AMBICE? ZACHRÁNIT SE

V ambicích Socha nedělá rozdíl proti minulému ročníku. „Jsme moc rádi, že se podařilo udržet trenéry Daniela Mucka a Lukáše Plutu. Každopádně hlavním cílem bude udržet se v naší soutěži, respektive hrát v první polovině tabulky. Přesto platí, že vše se může v průběhu změnit, což se ostatně stalo v minulé sezoně,“ poukazuje znovu Socha na úspěšný nováčkovský ročník, který Slovan zakončil na druhém místě.

V létě se podařilo mužstvo dobře doplnit. V klubu sice s definitivní platností skončili obránci Martin Mrázek a Lukáš Svoboda, posily ale Slovan našel v obránci Tomáši Látalovi (natrvalo), záložnících Adamu Šipulovi s Lukášem Burdou, a ofenzivních hráčích Petru Bijokovi a Romanu Černickém (všichni na hostování).

„Hráči jako Černický, Bijok nebo Burda nastupovali za dorost v Bohumíně. Snad je mužský fotbal neodradí, což je bohužel v poslední době takový trend, že mladí po přechodu z dorostu končí,“ uvědomuje si Socha.

„Pokud jde o Adama Šipulu, ten u nás v minulosti už působil, tak uvidíme, kde se fotbalově za ty roky posunul,“ je zvědavý předseda.

MLÁDEŽ SE ROZRŮSTÁ

Velkou novinkou je pak obnova mládeže. I nadále v Záblatí bude přípravka a mladší žáci, které opět povedou Radek Pabiš s Tomášem Janošem. Nově však vznikla kategorie dorostu. „Dovolit jsme si to mohli poté, kdy kluby Bospor Bohumín a Viktorie Bohumín své dorostence uvolnily. Sám jsem zvědavý, jak se vše vyvrbí, ale věřím, že se to s trenérem Ondrou Anastazovským podaří rozjet. Zatím to vypadá dobře,“ pozoruje Socha.

Zajímavostí je, že jednomu dosavadnímu členu Slovanu Záblatí se podařilo proniknout do Baníku Ostrava. „Ano, naše brankářka Adélka Boczková ukázala, že i to je možné. Nejen já, ale všichni v klubu, bychom si přáli, aby se ji tam dařilo, a fotbal ji dál bavil. A třeba z ní bude i lepší brankářka, než jen pro výkonnostní fotbal,“ uzavírá Dušan Socha.