Nepovedená půlhodina rozhodla

11. 9. 2019

Stačilo třicet minut, které určily ráz zbytku duelu. Fotbalistům Slovanu Záblatí nevyšel sobotní zápas 6. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C, v němž padli na hřišti Mostů u Jablunkova 1:3.

Domácí, kteří do té doby nezískali ani bod, vložili veškeré úsilí do prvního poločasu a vyplatilo se. Nejprve donutili k nešťastnému vlastnímu gólu kapitána Plutu, následně se prosadil Lukosz, a i když ve 30. minutě snížil nádhernou trefou Bijok, hned vzápětí vrátil Mostům dvoubrankový náskok Bula.

Slovan však zdánlivě nezvratitelnou bitvu nevzdali. Do druhé půle vletěli hráči hodně aktivně, což v kombinaci s fyzicky odumírajícím domácím přinášelo šance. Po jedné z nich snížil v 57. minutě další krásnou střelou Pavel Socha a vykřesal tak pro bohumínský celek naději na body.

Tu ale ve zbylé třetině střetnutí Záblatí utopilo v chabé produktivitě. V dobrých příležitostech se objevili Dušan Socha, Pilch, Šindler nebo Anastazovský, ale do sítě už nic nezapadlo.

Slovan tak vyšel i podruhé v sezoně venku bez bodů, napravit to může v úterní dohrávce 4. kola v Nošovicích, kde se utká v repríze odloženého duelu s Raškovicemi (od 17 hodin).

TJ Sokol Mosty u Jablunkova – FK Slovan Záblatí 3:2 (3:1)

Branky: 5. vlastní Pluta, 13. Lukosz, 31. Bula – 30. Bijok, 57. P. Socha. Rozhodčí: Klimek – Jonszta, Drobek. ŽK: Szotkowski – Šindler. Diváci: 81.

Sestava Slovanu: Hekele – Kaspřák (74. Hájek), Pluta, D. Socha, Galusek – Janoš, P. Socha (58. Anastazovský), Sollich (83. T. Látal), Skokan (63. Černický) – Pilch, Bijok (63. Šindler). Trenéři: Mucek a Pluta.