Zápas dvou poločasů skončil bez branek

11. 9. 2019

Nemuselo být nic, mohlo být mnohem víc, nakonec z toho je bod za remízu. Bez branek skončila dohrávka 4. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C, v níž fotbalisté Slovanu Záblatí byli na hřišti v Nošovicích proti Raškovicím blízko porážce, ale i vítězství.

Hosté se totiž nepoučili ze soboty a střetnutí v Mostech u Jablunkova, a i když se do týmu vrátili kapitán Špryňar, stoper Bratovanov a záložník Šipula, opět předvedli vlažnou půlhodinu.

Raškovice byly výrazně aktivnější a vytvářely si šance. Tu největší ve 20. minutě, kdy ale Bednárek nepřekonal z pokutového kopu brankáře Hekeleho. Stejný gólman si za chvíli poradil i s přímým kopem, další dvě zakončení po standardních situacích skončily těsně vedle branky.

Slovan naproti tomu ohrozil Škarabelu jen střelou Špryňara. Po pauze to však byl ze strany bohumínského celku zcela jiný fotbal.

Stejně jako o víkendu Mosty, tak i Raškovice začaly odcházet po fyzické stránce a Záblatí si vytvářelo množství šancí, ale buď útočná snaha ztroskotala na domácí obraně, nebo vlastním špatném zakončení. A když už Pilch dokázal míč do sítě dostat, byl přichycen v ofsajdu.

Nakonec zůstaly obě ofenzivy bez úspěchu a mužstva se rozešla s remízou 0:0. Další možnost na plný bodový zisk bude mít Slovan Záblatí v sobotu, kdy na domácím hřišti bude hostit od 15 hodin Staříč.

TJ Sokol Pražmo Raškovice – FK Slovan Záblatí 0:0

Rozhodčí: Janeček – Bartoš, Žáček. ŽK: Žáček, Janošec – Sollich, Šindler, Anastazovský, Skokan. Diváci: 74.

Sestava Slovanu: Hekele – Špryňar, D. Socha, Bratovanov Kaspřák (72. Hájek) – Černický (46. Skokan), Šipula (64. Anastazovský), Sollich, Janoš – Pilch, Šindler (55. Bijok, 76. P. Socha). Trenéři: Mucek a Pluta.