Poctivý výkon vedl v Petrovicích k vítězství

24. 9. 2019

Nebyli lepší, nepřehrávali soupeře, ale využili příležitostí, které se naskytly, třikrát udeřili a tak jim patří plný počet bodů. Fotbalisté záblatského Slovanu vyhráli v duelu 8. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C, na hřišti Interu Petrovice 3:1.

Klíčové kroky k úspěchu udělali svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty už v úvodu. Hostům totiž stačily v prvních sedmnácti minutách dva brejky, dva rychlé přechody do útoku, na jejichž konci byl vždy střelec Luboš Pilch a vedení 2:0.

Naproti tomu defenziva bohumínského celku soupeři moc nedovolila. Přímý kop směřující na branku zneškodnil gólman Hekele, nebezpečná hlavička chvíli před pauzou skončila mimo.

Po obrátce sice domácí ještě zvýšili svou aktivitu a hnali se za snížením, ale dlouho bez úspěchu. Buď snaha zkrachovala na obětavosti hráčů Slovanu, nebo na vlastní nepřesnosti.

Úspěch přinesla až 64. minuta, když po rohovém kopu skóroval Zarzycki. Dal se předpokládat velký tlak Interu, na rozdíl od jarních bojů ho ale Slovan nedovolil, s výjimkou jedné velké příležitosti. Naopak sám hrozil z protiútoků.

V závěru po jednom z nákopů se utrhl petrovické obraně Šindler, skóroval a zpečetil tak zisk tří bodů pro Záblatí.

V dalším utkání odehraje Slovan opět už ve středu. V semifinále okresní fáze Českého poháru bude na svém hřišti hostit účastníka krajského přeboru z Českého Těšína. Zápas začíná v 16 hodin.

Inter. Petrovice – FK Slovan Záblatí 1:3 (0:2)

Branky: 64. Zarzycki – 14. a 17. Pilch, 90. Šindler. Rozhodčí: Tabášek – Jurajda, Farnik. Bez karet. Diváci: 170.

Sestava Slovanu: Hekele – Jánoš, Pluta, Bratovanov, Kaspřák (80. T. Látal) – Bijok (44. Hájek), Šipula, Sollich (71. Anastazovský), Skokan (59. Černický) – Pilch, Šindler. Trenéři: Mucek a Pluta.