Slovan v poháru potrápil favorizovaný Český Těšín

26. 9. 2019

Finále okresní fáze Českého poháru si fotbalisté Slovanu Záblatí na jaře nezahrají. Rozhodlo se o tom ve středečním semifinále, v němž svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty sice potvrdili velkou sílu v domácím prostředí, přesto favorizovanému Českému Těšínu podlehli 1:3.

Účastník krajského přeboru to v Bohumíně neměl vůbec jednoduché. Slovan sice nebyl na míči tolik, jako bývá zvyklý v utkáních I.B třídy, přesto pozorná obrana nepouštěla soupeře do vyložených příležitostí a naopak si domácí vypracovali několik zajímavých možností. Dokonce se dostali do vedení, když po čtvrthodině hry poslal míč do sítě po rohovém kopu Sollich.

Vedení však Záblatí dlouho nevydrželo. Akci středem ve 22. minutě zakončil gólem Bolek. Domácí to však neovlivnilo a dál Těšín už ke gólovým možnostem nepouštělo.

Samo mohlo naopak hned v úvodu druhé půle udeřit, Pilch si však špatně převzal Šindlerovu přihrávku a zakončil nedůrazně. Na opačné straně se pak hnali k vedoucímu gólu i hosté, ale zhruba po hodině hry skvěle zasáhl brankář Hekele.

Rozhodnutí přišlo mezi 71. a 73. minutou, kdy se nejprve podruhé v zápase trefil Bolek, tentokrát po rohovém kopu, a vzápětí přidal třetí branku Těšína Zogata. Navíc zanedlouho na hattrick zaútočil Bolek, ale z přímého kopu už na domácího gólmana nevyzrál.

V závěru pak bylo Záblatí blízko zdramatizování, když si vytvořilo tři vyložené gólové šance, ale Skokan, Pilch, ani Bijok ztroskotali na výborných zákrocích brankáře Pechy.

Další zápas čeká Slovan v sobotu a opět doma, kdy v 9. kolo krajské soutěže I.B třídy bude od 15.30 hodin hostit Nýdek.

FK Slovan Záblatí – FK Český Těšín 1:3 (1:1)

Branky: 14. Sollich – 22. a 71. Bolek, 73. J. Zogata. Rozhodčí: Revaj – Kaszper, Suchý. ŽK: Pilch (Záblatí). Diváci: 60.

Sestava Záblatí: Hekele – T. Látal (75. Orihel), Pluta, Bratovanov, Hájek – Janoš, Anastazovský (46. Šindler), Sollich (66. Bijok), Černický – Pilch, Skokan (84. Grygiel). Trenéři: Mucek a Pluta.