Mám svému týmu co vracet. Nemám obavy, že bychom neuspěli, říká Michal Šindler

23. 10. 2019

Derby se blíží. Nedělní šlágr mezi Slovanem a Věřňovicemi nabídne 13.kolo Canis I.B třídy. Od konce posledního zápasu, probíhá příprava na boj. Ten vyvrcholí v neděli, od 14:00 ve Věřňovicích. Na jaře se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Věříme, že nyní tomu bude jinak. Myslí si to i útočník Michal Šindler, který nám před derby poskytl rozhovor.

R: Michale, Slovan čeká v neděli derby na půdě Věřňovic, jak se před zápasem podzimu cítíte?
M: Asi bych to nenazval jako zápas podzimu, ale důležité utkání to pro oba týmy určitě bude. Oba mají postupové ambice. Já osobně jsem natěšený. Poslední zápas jsme u nich nezvládli i díky mému vyloučení a ten zápas nás možná stál postup, takže mám svému týmu co vracet, ale to i předseda Dušan Socha. (smích)

R: Jak probíhá vaše příprava na takto důležitý zápas ať už po stránce fyzické či psychické?
M: Nepřipravuji se nijak zvláštně, poslední týden jsem netrénoval kvůli nemoci, teď jsem ale zpět v tréninku a to je má fyzická příprava. Co se týče psychiky, tak já jsem v pohodě. Po vyloučení v předchozím zápase jsem se poučil, takže dostanu maximálně žlutou kartu při oslavě gólu. Připravit by se měli hlavně kluci z Věřňovic.

R: Slovan vyhrál v sobotu už pošesté v řadě, přesto vyplynula na povrch jistá nespokojenost, jak vnímáte aktuální stav týmu?
M: Atmosféra v týmu je výborná, což potvrdil úterní trénink. Kluci makají, máme delší šňůru vítězství. V neděli půjdeme do zápasu s cílem vyhrát, o to se nebojím.

R: Co bude zapotřebí k tomu, abychom si z Věřňovic odvezli všechny tři body?
M: Musíme hrát disciplinovaně, proměňovat šance a nepřizpůsobit se jejich hře.

R: Jak vnímáte mužstvo Věřňovic?
M: Každý rok se pohybují ve vrchních patrech tabulky, takže jistou kvalitu samozřejmě mají. Jde o derby, takže obě mužstva ze sebe vydají maximum. Ale já věřím v naši výhru a v pokračování vítězné vlny.

R: S čím si myslíte, že na nás soupeř vyrukuje? Co by mohla být jejich největší zbraň, na co si dát pozor?
M: Podle mě na nás budou chtít vletět. Musíme být obezřetní a hrát naši hru. My umíme na silné soupeře, nás nemají čím překvapit. Jejich sestava se oproti loňské sezoně pozměnila, takže netuším na co si dát u nich největší pozor.

R: Co říkáte na dosavadní vývoj soutěže?
M: Překvapením je určitě Hnojník, který ale podle mě nastolené tempo nevydrží a začne ztrácet. Nepřekvapuje mě, že se my držíme stále na špici, máme tady dobrou partu. Držíme pospolu, trénujeme ve velkém počtu lidí. K ostatním týmům se nebudu vyjadřovat, nezajímají mě.

R: Máte nějaký vzkaz na závěr? Ať už směrem k fanouškům nebo soupeři?
M: Přijďte nás podpořit v co největším počtu a podívat se na dobrý fotbal, bude na co koukat!