Na úvod přípravy porážka od devatenáctky Staré Bělé

10. 2. 2020

Ztrátou těsného vedení a porážkou začali fotbalisté Slovanu Záblatí herní část zimní přípravy. Druhý celek podzimu v I.B třídě, skupině C, podlehl na umělé trávě na Šoupalce hráčům do devatenácti let ze Staré Bělé 2:3. Autorem obou branek bohumínského klubu byl útočník Luboš Pilch.

Záblatí nepřijelo do Ostravy zdaleka v nejsilnějším složení, sestavu doplnili i dorostenci Grygiel s Pavlíčkem, přesto se týmu první poločas podařil a Pilch ho dostal do vedení. To pak mohli Bohumínští ještě do přestávky několikrát navýšit, ale gólman soupeře svůj tým podržel. Naproti tomu defenziva Záblatí fungovala takřka bezchybně a vyjma jedné akce a střely mimo branku Ostravanům nic nedovolila.

To se změnilo po přestávce, kdy došlo k prostřídání v řadách Slovanu. Toho mladíci na starobělské straně, kterým v Moravskoslezské divizi dorostu patří v polovině sezony čtrnáctá příčka, využili k okamžitému obratu a i pár dalším příležitostem. Byť se povedlo Pilchovi ještě srovnat, poslední slovo měl protivník.

Dalším soupeřem Slovanu bude v sobotu 15. února od 12 hodin na umělé trávě v Havířově desátý tým krajského přeboru Dolní Datyně.

Slovan – Stará Bělá U19 2:3 (1:0)

Branky Slovanu: Pilch 2.

Sestava Slovanu: Hekele – Špryňar, Pluta, Bratovanov, Kaspřák – Hájek, Šipula, Anastazovský, Janoš – Sollich – Pilch.