Fotbalové soutěže byly ukončeny, Slovan je opět druhý. A co Turnaj čtyř Záblatí?

8. 4. 2020

I druhou sezonu po návratu do krajské soutěže I.B třídy končí fotbalisté Slovanu Záblatí na druhém místě. Jenže zatímco loni v červnu se tak stalo po dech beroucím závěru v posledním kole v Dolní Lutyni, tentokrát byl průběh o poznání klidnější. A dřívější.

Svěřenci Daniela Mucka a Lukáše Pluty totiž po vydařeném podzimu jaro ani nezačali, jelikož opatření české vlády v boji proti hrozbě nákazy koronavirem z první poloviny března pozastavila start všech soutěží. V úterý 7. dubna pak jednal o osudu amatérských fotbalistů (třetí liga a níže) Výkonný výbor FAČR a podle očekávání došel k jasnému stanovisku.

„Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020,“ uvedl Výbor mimo jiné v prohlášení s tím, že se nebude postupovat, ani sestupovat.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ vysvětlil předseda FAČR Martin Malík.

Šéf Slovanu Záblatí Dušan Socha toto rozhodnutí respektuje. „Nic jiného nám ani nezbývá, bereme to na vědomí. Osobně to považuji za rozumné řešení a správnou cestu, protože nevíme, kdy se situace změní a při případném obnovení soutěže by bylo nutné věnovat nějaký čas přípravě. Ani na této úrovni by totiž bez ní nebylo možné hrát hned ze dne na den dlouhodobě způsobem středa-neděle-středa, aby se sezona dohrála,“ řekl Socha.

Slovan Záblatí tak skončil po třinácti odehraných zápasech se ziskem 31 bodů stříbrný, jen o tři body za vedoucím Hnojníkem. S aktuálním stavem však souvisí také osud Turnaje čtyř Záblatí, jehož třicátý ročník měl Slovan o prvním červencovém víkendu hostit.

„Komunikoval jsem s předsedou Sokolu Záblatí z Čech Mirkem Kolafou a za současné situace se obává o zdraví hráčů. Příjezd slovenského a polského klubu by pak hodně nejasný, protože jsou uzavřeny hranice. Nejde tedy dělat přípravy a riskovat, že uskutečnění turnaje nebude možné. Proto jsme se rozhodli ho letos rovnou zrušit a odložit na příští rok,“ zdůvodnil Dušan Socha.

„Každopádně děkuji všem lidem, kteří se podílí na chodu klubu, stejně tak i hráčům a trenérům za odvedené výkony a v neposlední řadě také fanouškům za jejich velkou podporu. Věřím, že se všichni opět sejdeme na fotbale na začátku nové sezony,“ uzavřel předseda Slovanu Záblatí.