Fotbalové soutěže byly ukončeny, Slovan je opět druhý. A co Turnaj čtyř Záblatí?

8. 4. 2020

I druhou sezonu po návratu do krajské soutěže I.B třídy končí fotbalisté Slovanu Záblatí na druhém místě. Jenže zatímco loni v červnu se tak stalo po dech beroucím závěru v posledním kole v Dolní Lutyni, tentokrát byl průběh o poznání klidnější. A dřívější.

Svěřenci Daniela Mucka a Lukáše Pluty totiž po vydařeném podzimu jaro ani nezačali, jelikož opatření české vlády v boji proti hrozbě nákazy koronavirem z první poloviny března pozastavila start všech soutěží. V úterý 7. dubna pak jednal o osudu amatérských fotbalistů (třetí liga a níže) Výkonný výbor FAČR a podle očekávání došel k jasnému stanovisku.

„Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020,“ uvedl Výbor mimo jiné v prohlášení s tím, že se nebude postupovat, ani sestupovat.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ vysvětlil předseda FAČR Martin Malík.

Šéf Slovanu Záblatí Dušan Socha toto rozhodnutí respektuje. „Nic jiného nám ani nezbývá, bereme to na vědomí. Osobně to považuji za rozumné řešení a správnou cestu, protože nevíme, kdy se situace změní a při případném obnovení soutěže by bylo nutné věnovat nějaký čas přípravě. Ani na této úrovni by totiž bez ní nebylo možné hrát hned ze dne na den dlouhodobě způsobem středa-neděle-středa, aby se sezona dohrála,“ řekl Socha.

Slovan Záblatí tak skončil po třinácti odehraných zápasech se ziskem 31 bodů stříbrný, jen o tři body za vedoucím Hnojníkem. S aktuálním stavem však souvisí také osud Turnaje čtyř Záblatí, jehož třicátý ročník měl Slovan o prvním červencovém víkendu hostit.

„Komunikoval jsem s předsedou Sokolu Záblatí z Čech Mirkem Kolafou a za současné situace se obává o zdraví hráčů. Příjezd slovenského a polského klubu by pak hodně nejasný, protože jsou uzavřeny hranice. Nejde tedy dělat přípravy a riskovat, že uskutečnění turnaje nebude možné. Proto jsme se rozhodli ho letos rovnou zrušit a odložit na příští rok,“ zdůvodnil Dušan Socha.

„Každopádně děkuji všem lidem, kteří se podílí na chodu klubu, stejně tak i hráčům a trenérům za odvedené výkony a v neposlední řadě také fanouškům za jejich velkou podporu. Věřím, že se všichni opět sejdeme na fotbale na začátku nové sezony,“ uzavřel předseda Slovanu Záblatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!