Příprava Slovanu: staří známí z okresu i z I.B třídy, odveta s hokejisty a bohumínské derby

19. 5. 2020

Nebývá obvyklé si domlouvat a začít přípravné období na novou sezonu už v květnu, pandemie koronaviru a situace ve světě však změnila (nejen) fotbalistům Slovanu Záblatí program pro rok 2020. Nyní je však jasné, kdy se bohumínský celek vrátí k zápasům.

Prozatím jen k přípravným. Kromě až tří tréninků týdně svěřenci Daniela Mucka a Lukáše Pluty absolvují do 20. června čtyři duely. První už v sobotu 30. května (10 hodin), kdy na svém hřišti navážou na konec minulého přípravného období.

„Začneme s Fučíkem Orlová, s nímž jsme prohráli v zimě. Jde o kvalitní a velmi dobře poskládaný tým,“ nastínil trenér Daniel Mucek, jenž pak na středu 10. června (17.30 hodin) domluvil domácí bitvu proti Interu Petrovice, celku, který Slovan zná z posledních dvou sezon v I.B třídě. „S Interem to jsou vždy velmi kvalitní zápasy,“ přiblížil kouč.

V mezičase (sobota 6. června, 16 hodin) dojde i na jinou odvetu. Před necelým rokem Slovan prohrál v rámci charitativního Zápasu pro Marušku s výběrem profesionálních hokejistů, letos bude šance Rostislavu Oleszovi a spol. výsledek 3:6 oplatit. „Na ten zápas se všichni velmi těšíme,“ potvrdil Mucek.

Ani letos ale nebude chybět utkání, které bude mít za hlavní cíl pomoci potřebným. Stane se tak v sobotu 20. června, kdy ve Sportovním areálu Pavla Srnička vyběhne Slovan k zápasu proti diviznímu Bosporu. „Bohumín bude samozřejmě jasným favoritem, ale pro kluky bude aspoň zážitek zahrát si na takovém pažitu, jaký na hřišti za parkem mají,“ uvedl Mucek.

Druhý tým minulého ročníku krajské soutěže I.B třídy, skupiny C už nyní několik dní trénuje. „Začali jsme hned, jak to umožnilo nařízení vlády. Domluvili jsme se na trénincích dvakrát za týden plus dobrovolný kruhový trénink. Jsme rádi, že se do procesu zapojili i někteří extraligoví hokejisté, jak už to u nás bývá zvykem,“ připomněl Mucek a pochvaluje si vysokou účast. „Kluci byli na fotbal pořádně nadržení, protože zatím trénuje dvacet a více hráčů. Teď je to ještě formou fotbálku na dvě branky, ale od příštího týdne už začneme trénovat normálně,“ dodal.

Nastínil také, jak by to mělo vypadat po zápase s Bohumínem. „Letní přípravu bychom rádi s Lukášem zahájili kolem 14. července. Bude intenzivní a velmi tvrdá, abychom se kvalitně připravili na následující ročník. Doufám, že udržíme stávající kádr a na jednom postu výrazně posílíme,“ uzavřel Daniel Mucek.

Program přípravných zápasů:
Sobota 30. května (10 hodin): Fučík Orlová (hřiště v Záblatí)
Sobota 6. června (16 hodin): profesionální hokejisté (hřiště v Záblatí)
Středa 10. června (17.30 hodin): Inter Petrovice (hřiště v Záblatí)
Sobota 20. června (17 hodin): Bospor Bohumín (Sportovní areál Pavla Srnička)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!