Preview: TJ Sokol Věřňovice vs. FK Slovan Záblatí

18. 9. 2020
Těžkými zápasy nabité září pokračuje. Jsme v polovině, máme za sebou dvě důležitá vítězství proti celkům z první pětky a nyní jsou před námi dva extra těžké duely. Už v neděli nás čeká derby na půdě Věřňovic, ve kterém půjde rozhodně o více než jen tři body. Souboj rivalů začne v 16:00 na perfektně připraveném pažitu ve Věřňovicích, u toho nesmíte chybět!


Náš soupeř vypadá, že je ve velké pohodě. Mimo stoprocentní bodovou bilanci se může pyšnit dechberoucím skórem 23:2, přičemž hned čtyřikrát z pěti odehraných zápasů udržel nulu. Velký respekt napříč soutěží si mimo kvalitní obranu vytvořil nadmíru produktivní útok. Zatím se Věřňovicím povedlo v každém zápase minimálně třikrát skórovat, naposledy si přivezly výhru 3:0 z Mostů. Ve formě jsou oba útočníci, kteří se drží v čele individuálních statistik. Jak Dominik Renta, tak Jiří Vlček nastříleli už šest branek. Uvidíme, zda je naše okleštěná sestava dokáže zastavit.


Slovan je dosud také stoprocentním týmem. V soutěži už zbývají jen tři a po neděli se tento počet ještě zmenší, to je jisté už nyní. Po dvou důležitých výhrách jsme dobře naladeni, vrásky na čele nám však způsobuje několik absencí.. V neděli se pravděpodobně budeme muset obejít bez několika tahounů. Jistá je neúčast na hřišti u Dušana Sochy, který stále léčí zadní stehenní sval, který si poranil v Janovicích a ačkoliv se přes týden snažil k týmu připojit, zranění mu start nepovolí. Z důvodů zranění nebude hrát ani Lukáš Pluta, otazník visí nad Jiřím Sollichem a takřka jistě bude scházet i Daniel Bratovanov. Obrana se nám tedy poněkud rozpadla, což proti druhému nejsilnějšímu útoku v soutěži může být problém. My ale na hřišti necháme všechno a z Věřňovic rozhodně neodjedeme bez boje. Lehkou náplastí může být návrat Ondřeje Anastazovského, jenž je znovu konečně fit. Loni se nám zápas nesmírně vydařil a pochopitelně bychom se vůbec nebránili případnému déjà vu, k tomu ale bude zapotřebí vaše podpora. Doufáme, že Slovan dorazíte povzbudit v co největším počtu a společně si derby náležitě užijeme! Velkému zápasu by mělo přát i počasí. Předpověď hlásí jasnou oblohu a 21°C. Očekává se vysoká návštěva, proto dorazte na zápas včas.

Slova trenéra: Na zápas se všichni moc těšíme. Věřím, že do Věřňovic si najde cestu spousta fanoušků, kteří jistě uvidí derby se vším všudy. Celý týden jsme tvrdě trénovali, takže věřím, že můžeme naši vítěznou šňůru prodloužit. Je škoda, že budeme muset změnit vítěznou sestavu ze zápasu s Oldřichovicemi, ale máme dostatečně široký kádr, který by si měl s absencí některých důležitých hráčů poradit.


Absence: D.Socha, Pluta, Bratovanov, Sollich?
Nejlepší střelci: Renta (6), Vlček (6), – Šindler (4), Pilch (4), 

7.kolo CANIS I.B třídy mužů sk. C
FK SLOVAN ZÁBLATÍ
3.místo, 15 bodů
celková bilance: 5-0-0
venku: 3-0-0
celkové skóre: 14:6
skóre venku: 8:5

TJ Sokol Věřňovice
2.místo, 15 bodů
celková bilance: 5-0-0
doma: 3-0-0
celkové skóre: 23:2
skóre doma: 16:2

Rozhodčí: Boček Robin – Pasterčák Jozef, Starý Matyáš.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS: (27.10.2019)
TJ Sokol Věřňovice 1:6 (0:3) FK Slovan Záblatí
Góly: 9., 42., 48., a 53. Pilch, 19. Kaspřák, 88. Šindler
Rozhodčí: Godfryd Vojtěch, Kovařik Ondřej, Ochodek Jiří
Diváci: 290

T
ehdejší sestava: Hekele – Kaspřák, D.Socha (53.Pluta), Bratovanov, Špryňar –Bijok (77.Hájek), Šipula (85.Látal), Anastazovský (62.P.Socha), Skokan (69.Janoš) – Šindler, Pilch
Trenéři: Mucek a Pluta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!