V živém přenosu pomohl opět úvod druhého poločasu

29. 10. 2020

Inter Petrovice, Raškovice, Oldřichovice, Staříč a teď Lokomotiva Petrovice B. Co mají tyto zápasy společného? Skvělý úvod druhého poločasu v podání záblatských fotbalistů. Stejně jako v předchozích čtyřech případech dokázali svěřenci trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty i v sobotním utkání 10. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C, trefou Pavla Sochy krátce po přestávce nakročit k vítězství nad B-týmem účastníka krajského přeboru, tentokrát v poměru 4:1.

Slovan si tím před nucenou pauzou, zapříčiněnou vládními opatřeními v boji s epidemií koronaviru, i díky ztrátám soupeřů v tabulce výrazně pomohl. Aktuálně mu patří s 21 body třetí příčka, na první Řepiště i druhé Věřňovice přitom ztrácí pouze jediný bod. Navíc má právě proti Řepištím domácí zápas k dobru.

Utkání proti Lokomotivě se neslo také trochu v historickém duchu. Navždy totiž bude v kronikách záblatského fotbalu vedeno jako první, které bylo vysíláno přímým přenosem. Zásluhou už dříve ohlášených opatření nemohli být při utkání přítomni diváci, Slovan tak uskutečnil živé vysílání prostřednictvím youtube.com.

„Za tuto možnost musíme poděkovat jednomu z našich partnerů, společnosti JaryNet, díky které se to mohlo zrealizovat. Bez ní by to jednoduše nešlo,“ ocenil předseda Slovanu Dušan Socha.

Samotný zápas probíhal převážně podle not favorizovaného Záblatí, které v 16. minutě využilo jedné ze svých šancí a Pilch ho poslal do vedení. Další možnosti však v první půli zůstaly bez změny skóre. V závěru poločasu pak přišly pro domácí dvě rány.

Nejprve musel kvůli zranění kolene odstoupit právě střelec úvodní branky Pilch, vzápětí přišlo vyrovnání, když ojedinělou možnost ke skórování využil hlavou Sembol. Vzápětí mohli hosté dokonce vést, ovšem ve vyložené šanci tentokrát selhal a minul Szotkowski.

Do druhé půle se ale Slovan znovu dokázal vyhecovat a zároveň ukázal, že doma body v posledních čtyřech sezonách rozdává ještě méně, než výjimečně. Už po pěti minutách byl na konci povedené akce Pavel Socha, po několika dalších šancích na vedoucí branku navázal povedenou a umístěnou ranou Anastazovský, aby hostující zkázu dokonal Šindler. Naproti tomu ofenziva Lokomotivy byla po přestávce prakticky bezzubá a nezmohla se na jakoukoli odpověď.

Slovan se tak vyšvihl mezi nejlepší trojici týmů v soutěži s minimální ztrátou na vedoucí duo. Zda ale bude mít možnost své konto ještě v roce 2020 rozšířit, je ve hvězdách. Pokud by všechna opatření odešla s nouzovým stavem (3. listopadu), mohlo by Záblatí odehrát ještě podle původního rozpisu zápas 1. kola 8. listopadu doma proti Petřvaldu.

Další podzimní střetnutí (v Horní Suché, doma se Sedlištěmi, Řepištěmi a Nýdkem) by se dohrávaly v pozdějších listopadových termínech, či dokonce až na jaře. „Je otázkou, jestli organizovaný sport bude 3. listopadu puštěn. Já jsem pesimistou,“ přiznal však nedávno v rozhovoru pro Deník sekretář Moravskoslezského fotbalového svazu (MSKFS) upřímně Vladimír Janoško.

FK Slovan Záblatí – TJ Lokomotiva Petrovice B 4:1 (1:1)

Branky: 16. Pilch, 50. P. Socha, 68. Anastazovský, 78. Šindler – 39. Sembol. Rozhodčí: Wawrzyk – Ganaj, Šeruda. ŽK: Škuláň, Sembol, Sembol (všichni Petrovice). Bez diváků.

Sestava Slovanu: Hekele – Kaspřák, Špryňar (67. D. Socha), Bratovanov, Galusek – Bijok, P. Socha, Anastazovský, Skokan (60. Skokan) – Pilch (35. Tomáš), Šindler.

Trenéři: Mucek a Pluta.

Autor: David Hekele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!