Rok 2022 ve Slovanu: bez plesu, ale dohraná sezona. Turnaj je zpět!

3. 1. 2023

Bohatý rok 2022 prožil záblatský fotbal. Ačkoli byly znát ještě dozvuky pandemie koronaviru, po dvou zmařených jarech se konečně druhá polovina ročníku odehrála. Po dvou odkladech se v Bohumíně uskutečnil i Turnaj čtyř Záblatí. Uplynulých dvanáct měsíců toho nabídlo ale mnohem více, pořád se něco dělo. Co? Projděte se s námi následující souhrn!

PLES NE, SOUSTŘEDĚNÍ ANO
Asi nejcitelnějším dozvukem covidu byl další zrušený ples. Organizace takové akce si žádá určitý čas příprav, vzhledem k nečitelnosti situace na začátku roku okolo pandemie a možným vládním omezením se však vedení klubu rozhodlo do akce nejít. Kulturu v klubu tak zachránila v létě Záblatská noc s kapelou Rufus. Ještě na přelomu února a března se mládež i muži účastnili zimního soustředění, tradičně na chatě Hrádek. Čtyři dny tvrdé dřiny, ale i zábavy, měly pomoci týmům v náročném jarním boji.

TŘETÍ MÍSTO
Opět těsně pod vrcholem, opět těsně pod postupem. Ačkoli tentokrát šly o patro výš – do krajské soutěže I.A třídy – z naší skupiny I.B třídy hned na dva celky, místo na Záblatí nezbylo. I když tým zaznamenal sérii devíti vítězství v řadě, před Slovanem se umístily Strahovice a Krásné Pole. Bohumínský klub tak musí v novém ročníku znovu bojovat.

NEJEN TURNAJ ČTYŘ ZÁBLATÍ
Do třetice všeho dobrého! Po dvou odkladech se v Bohumíně konečně uskutečnil Turnaj čtyř Záblatí. Domácí Slovan jubilejní třicátý ročník soubojů proti soupeřům ze Slovenska, Polska a Čech nakonec vyhrál. Kromě toho starší přípravka si zahrála na domácím turnaji O křišťálovou mísu. Jen to dokázalo, že si klub udržuje solidní mládež. Kromě přípravky má i mini školičku a starší žáky. Aby akcí nebylo málo, tak mužstvo starých pánů pak v listopadu přivítalo v přátelském zápase hosty z Chorvatska.

ÚTOK HACKERŮ
Situace ve světě s sebou přináší i útoky počítačových hackerů na nejrůznější weby, případně účty na sociálních sítích. Ušetřen nezůstal ani Slovan, který po jednom z nich musel založit nový účet na Facebooku a Instagramu.

NOVÉ TVÁŘE
Nová sezona s sebou přináší i změny v kádru. Tým Slovanu po minulém ročníku opustil Miroslav Špryňar, byť již bývalý kapitán vypomohl v jednom utkání, když tým zasáhla personální nouze z důvodu zranění a dovolených. Po letech skončil i brankář Antonín Látal, který zamířil do Viktorie Bohumín, a v průběhu podzimu i útočník Michal Šindler. Naopak trojice hráčů přišla. Gólman Patrik Kollár, obránce Michal Hruška a ofenzivní univerzál David Dendis.

PODZIM PLNÝ ZBYTEČNÝCH ZTRÁT
Šestadvacet bodů a čtvrté místo, ztráta sedmi bodů na lídra z Píště. To je stav, v jakém, přezimovávají fotbalisté Slovanu. Mrzet je musí především domácí ztráty. Na vlastním hřišti Záblatí podlehlo Hlubině B (0:4) a Vítkovicím B (0:3), jen remizovalo s Ostravou-Jih (2:2). O dalších ambicích svěřenců Daniela Mucka a Lukáše Pluty napoví hned úvod jara, kdy nejprve hostí vedoucí Píšť a následně hrají na půdě favorizované rezervy Hlubiny.

ZÁPASY V HOKEJI A FLORBALE
Že skončila podzimní část sezony neznamená, že by hráči zaháleli. Kromě pravidelných čtvrtečních tréninků v bohumínské Sportovní hale si Slovan zahrál i dva nefotbalové zápasy proti hráčům divizního Bosporu. Nejprve v listopadu v hokeji Slovan vyhrál 10:5, soupeř mu to částečně oplatil o dva týdny později florbalem. Ačkoli Záblatí dlouho vedlo, Bohumín nakonec výsledek otočil a vyhrál 5:4.

ZVELEBOVÁNÍ ZÁZEMÍ
Slovan i v roce 2022 pokračoval v modernizaci svého zázemí. Lepší kabát proti větru v podobě fólií získal nová pergola, u níž vznikl také úzák. Zároveň klub po prvním neúspěchu nevzdává boj o nové hřiště. Opět se podala žádost o dotaci. Poděkování patří městu Bohumín, které je největším partnerem záblatského fotbalu.

ZEMŘEL BÝVALÝ PŘEDSEDA
Rok 2022 ale bohužel nebyl jen o pozitivních zprávách. Před Vánoci nás ve věku 79 let opustil bývalý předseda klubu Václav Kyjonka. Čest jeho památce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!