Série Slovanu pokračuje! Darkovice zlomil ale až druhý poločas

3. 5. 2023

Čtyři kola, čtyři vítězství, série pokračuje! Fotbalisté Slovanu Záblatí nedopadli jako o týden dříve vedoucí Píšť, kterou zaskočily Darkovice. Tým Daniela Mucka a Lukáše Pluty zvládl náročný zápas, který proti houževnatému soupeři rozhodl druhý poločas. Hattrickem se na výhře 4:0 podílel hrající předseda Dušan Socha, čtvrtý gól přidal Adam Galusek.

První půle mnoho hezkého fotbalu nepobrala. Slovan dobýval polovinu Darkovic, ty naproti tomu příliš nehrozily. Krátce po výměně stran se ale dostal za obranu Socha a skóroval. Stejný hráč jen o tři minuty později vedení domácích navýšil.

Hosté měli jedinou vážnější střelu, s níž si poradil gólman Kollar. Naopak na cestu domů přisadili další dvě branky Galusek a znovu Dušan Socha. Slovan tak s Píští nadále drží krok.

FK Slovan Záblatí – FK Darkovice 4:0 (0:0)

Branky: 49., 52. a 73. D. Socha, 64. Galusek.
Rozhodčí: Měkýš – Kaszper, Závodný.
ŽK: D. Socha, P. Socha, Skokan – Pieknik, Vyletělek, Chotár.
Diváci: 200.

Sestava Záblatí: Kollar – Sollich, Pluta, Bratovanov, Orihel (65. Kempný) – Bijok, Dendis, Janoš (69. P. Socha), Galusek (65. Skokan) – D. Socha (80. Poštulka), Šindler.

Trenér: Mucek.