PREVIEW: FK Slovan Záblatí vs. TJ Vřesina

8. 9. 2023

Jasná obloha, slunečné počasí, 28°C, snad plná tribuna a hlavně nový, neznámý soupeř. Slovan zítra čeká po čtrnácti dnech bez mistrovského zápasu další bitva o tři body. Na naše hřiště zavítá nováček soutěže z Vřesiny!

O soupeři: 
TJ Vřesina postoupila do I.B třídy poté, co ovládla opavský okresní přebor. S 19 výhrami z 26 zápasů a celkově 60ti získanými body vyhrála soutěž o 4 body před Stěbořicemi. Vřesina vstoupila do letošní sezony porážkou 1:5 s Velkou Polomí, následně úvodní nezdar napravila vítězstvím v Rychvaldu 0:1. Zajímavostí je, že v dalším domácím zápase padla stejným poměrem 1:5 i s Šilheřovicemi. O minulé sobotě však znovu domácí ztrátu napravila výhrou v Třebovicích (našim posledním soupeřem) 4:5. Čtrnáct inkasovaných branek ve čtyřech odehraných zápasech dávají našim střelcům naděje do dalších zápisů do statistik, ovšem pozor, Vřesina se aktuálně může opřít o nejlepšího střelce soutěže Petra Bočka, který se blýskl v Třebovicích čtyřmi góly! Venkovní bilance Vřesiny budí respekt, podaří se Slovanu tuto sérii zastavit?

O nás:
Slovan díky odloženému utkání s Hatí o minulém víkendu nehrál. Dobře ale potrénoval a před nabitým programem, který jej čeká se cítí být dobře připraven. V zápase s Třebovicemi se konečně podařilo vstřelit více než dvě branky a to rovnou devět. Čtyřikrát se mezi střelce zapsal Petr Bijok a právě jeho jsme před zítřejším duelem s nováčkem vyzpovídali.

O změně postu v zápase s Třebovicemi:
Byl jsem překvapen, že nastoupím v útoku. Na druhou stranu, nic nového to pro mě nebylo. S Dušanem jsem už takhle párkrát hrál, umím se přizpůsobit. Snažil jsem se často střílet a měl jsem štěstí, že mi to tam takhle napadalo.

O tom, kde se mu hraje lépe a kde myslí, že zítra nastoupí:
Těžko říct, budu rád, že budu hrát. (smích) Musím ale přiznat, že na straně mi to vyhovuje více. Uvidíme, co trenér vymyslí.

O tom, co očekává od soupeře:
Na tréninku nás trenér připravoval na způsob hry Vřesiny. Uvidíme, s čím na nás přijdou oni. Dostávají celkem dost gólů, tak snad jim to tam bude padat i u nás.

O dalším anglickém týdnu, který bude následovat:
Tak určitě to bude náročné. Jeden takový blok už jsme letos zažili. Dobře trénujeme, fyzicky jsme dobře připraveni a budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledky.

Pozvánka na utkání:
Věřím, že nás fanoušci přijdou opět podpořit. Budeme je potřebovat, bude krásné počasí, tak snad dorazí ve velkém počtu.

Rozhodčí: Kotas Adam – Chýlek Martin, Kuhn Ondřej
Hřiště: Slovan
Nejlepší střelci týmů: Bijok (4), D.Socha (3), Pilch (3) – Boček (5), Pešek (2), Stoklasa (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!