PREVIEW: TJ Sokol Hať vs. FK Slovan Záblatí

12. 9. 2023

Druhý ze tří anglický týdnů, které jsou během podzimní části v našem programu, je ve své polovině. Už zítra (ve středu 13.9.) se utkáme se zatím posledním celkem tabulky Hatí. Opět by nás mělo mělo hřát sluníčko, stejně jako v sobotu hlásí předpověď jasnou oblohu a 28°C.

O soupeři: 
Loni obsadila Hať 12.příčku, letos to dle úvodních kol vypadá na další boj o udržení v soutěži. Čtyři odehrané zápasy, jeden bod a pouze jedna vstřelená branka na kontě. Naopak třináct inkasovaných. Ještě poměrně nedávno nás však Hať obrala o dva body, právě na domácím hřišti. Na začátku června jsme zde remizovali 1:1, takže žádné podcenění z naši strany rozhodně čekat nelze.

O nás:
Důležité vítězství po dvoutýdenní pauze s Vřesinou nás dobře nastartovalo do dalších těžkých a po sobě rychle jdoucích zápasů. Opět dobrý vstup do utkání, opět vysoký počet nastřílených branek. Kaňkou však byla druhá půle, v niž jsme soupeři nabídli šanci vrátit se do zápasu. Naštěstí žádná další komplikace nenastala. Skóre nakonec uzavřel v 92.minutě svou první trefou v dresu Slovanu v kategorii mužů Pavel Orihel. A tato událost se jeví jako ideální příležitost našeho krajního hráče vyzpovídat, co říkáte?

O svém prvním gólu v mužích:
Byl to můj první gól, takže skvělý pocit. Jakmile jsem zjistil, že míč skončil za zády brankáře, naskočila mi husí kůže a měl jsem ohromnou radost.

O svém čekání na první gól, které bylo docela dlouhé:
Myslím, že nejsem žádný obávaný střelec. Konečně se mi naskytla šance k zakončení. Když jsem slyšel pobídky z tribuny (bij, vystřel), nemohl jsem to nezkusit a podařilo se. (úsměv)

O ohlasech z řad rodiny a blízkých:
Rodina i přátelé byli nadšeni. Dostal jsem pochvaly a samozřejmě jsem těm, kteří gól neviděli, ukázal celou akci na videu.

O “anglickém týdnu”:
Nevadí mi to. Teda, pokud hned další den po zápase nemáme trénink. (smích) Ale rád hraju více zápasů v týdnu. Musím říct, že mi to není proti srsti.

O soupeři:
Hať, pokud si dobře vzpomínám, neprožila loni dobrou sezonu. Nejsem tedy příliš překvapen, že se jim nedaří i letos. Přesto nečekám jednoduché utkání, zvlášť na jejich půdě.

O posledním vzájemném duelu v Hati:
Vybavuji si ho jen matně. Vím, že jsme vstřelili gól někdy na začátku utkání a poté už se nám nedařilo přidat další. Snad to bude zítra lepší.

Rozhodčí: Priesol Daniel – Horáková Renáta, Slaný Jan
Hřiště: Sportovců 488, Hať
Nejlepší střelci týmů: D.Socha (5), Bijok, (4), Pilch (4) – Machalla (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!