PREVIEW: FK Slovan Záblatí vs. FK Darkovice

22. 9. 2023

Sobotním zápasem s Darkovicemi se podzimní část Slovanu překlene do své druhé poloviny. Do sedmého utkání letošního ročníku vstoupíme vůbec poprvé od postupu do I.B třídy jako lídr soutěže a tuto pozici si pochopitelně budeme chtít zachovat co nejdéle. Proti může být jak soupeř, tak i počasí. Po delší době by nemělo být úplně příznivé. Předpověď hlásí 18°C a deštivé počasí. Uvidíme, zda bude naplněna a jak se v daných podmínkách našim borcům povede.

O soupeři: 
Desítky hrají prim. Darkovicím patří aktuálně 10.místo s vyrovnaným skórem 10:10. Darkovice dle výsledků působí jako nepříjemný soupeř, který nedá nikomu nic zadarmo. Pokud letos žluto-modří prohráli, pak maximálně o dva góly. O gól prohra s Hrabovou, stejně tak s Šilheřovicemi a Vřesinou, o dvě branky pak podlehli Slavoji Rychvald. Naopak těsná výhra s Velkou Polomí a jasné vítězství 5:1 s Třebovicemi znamená zisk šesti bodů. Hodně velkou zajímavostí je fakt, že Darkovice nám v dosavadních čtyřech vzájemných zápasech nedokázali vstřelit jedinou branku! Vzhledem k jedinému čistému kontu, kterého jsme letos dosáhli, by nebylo špatné tuto šňůru prodloužit.

O nás:
Jak už víte, Slovan je v čele! Po šesti odehraných kolech jsme první s náskokem jednoho bodu na Ostravu-Jih, která o minulém týdnu zaváhala a poprvé padla v Třebovicích, kde pravděpodobně dobře zafungovala výměna trenérů a nový lodivod Slavie obral tehdejšího lídra o všechny body. Slovan čeká třetí a poslední “anglický týden”. Po zítřejším zápase následuje další domácí duel, tentokrát v poháru, v němž vyzveme Horní Suchou, o dalším víkendu pak zajíždíme do Hrabové. Zatěžkávací období pak vygraduje domácím duelem 7.10. s Ostravou-Jih. Nejen dosavadní vývoj soutěže, ale i další záležitosti jsme tentokrát probrali s letní posilou Honzou Stoškem. Protože jste zatím neměli možnost tohoto hráče blíže poznat, vyzpovídali jsme ho trochu obšírněji..

Jak bys zhodnotil svůj výkon, potažmo výkon celého týmu v Petřkovicích?
Začal bych asi tím, že jsme do utkání nevstoupili nejlépe. Byli jsme nepřesní v rozehrávce, soupeř nás přehrával, ale okolo dvacáté minuty jsme se jako tým zvedli a dokázali jsme si vypracovat šance. Petřkovice měly v průběhu zápasu také nějaké příležitosti, zajímavé protiútoky ale nedokázaly, na rozdíl od nás, přesně zakončit. K mému výkonu.. Myslím, že to byl doposud můj nejhorší výkon za Slovan, nedokázal jsem se pořádně dostat do tempa.

Fanoušci ještě neměli možnost se o tobě dozvědět něco více. Kromě úvodního představení toho o tobě moc neví. Tak pověz, co tě přivedlo do Záblatí, jak se tento přestup upekl?
Jsem rozený Bohumíňák. Před asi pěti lety jsem se rozhodl se svým kamarádem, že zkusíme, jestli máme na to, abychom si zahráli v divizi. Plácli jsme si tedy s Bosporem Bohumín. V jeho dresu jsem odehrál čtyři sezony. Vzhledem k mým pracovním povinnostem jsem ale v poslední sezoně nestíhal tréninky a tím i upadala má výkonnost. V létě jsem si uvědomil, že na divizi už nemám, ale chtěl jsem zůstat v Bohumíně. Jelikož jsem ve Slovanu už spoustu kluků nějakou dobu znal, nenapadla mě ani na chvíli jiná možnost, a tak jsem tady. (úsměv)

Jak jsi se svým rozhodnutím spokojen?
Spokojený jsem velice. Všichni chlapi mě, myslím si, přijali perfektně. Je tu skvělá kabina. Co se týče tréninků, musím s rukou na srdci přiznat, že stoprocentní účast nemám, ale ty, které jsem absolvoval, se mi líbily. Myslím si, že na to, jakou hrajeme soutěž, trénujeme nadprůměrně. Pravidelně se scházíme ve velkém počtu, šestnáct hráčů je de facto minimum. Skvělí jsou i fanoušci, na domácí zápasy je prakticky vždy plná tribuna a několik skalních fandů se nebojí opřít do svých hlasivek a povzbudit nás. Je tu bohužel i negativní skutečnost, ale ta se snad brzy odstraní. Jde o naše hřiště. Pokud se v nejbližší době opraví, tak nebudu mít vůči Slovanu jedinou výtku. Své rozhodnutí bych tedy určitě neměnil!

V sobotu nás čekají Darkovice, jsi typ hráče, který má přehled o výsledcích ostatních týmů? Máš ponětí o letošních zápasech Darkovic?
Přiznám se, že vůbec netuším, kde se v tabulce Darkovice nacházejí. Neznám jejich jediného hráče, taktiku, ani herní projev a to platí u většiny klubů. Pro mě je důležité být v klidu a připraven na kohokoliv. Ať už je soupeř v tabulce nahoře nebo dole, můj přístup je stejný. Možná tím někoho překvapím, ale zápasy začínají vždy od skóre 0:0 a je úplně jedno, kdo je favoritem. Když každý zahraje to nejlepší, co umí, tak věřím tomu, že to první místo už konečně uhrajeme a Slovan postoupí.

Všiml jsem si, že máš malinko flegmatičtější přístup než ostatní. Nemáš problém si dát před tréninkem plechovku Kofoly či Sprite. V zápase působíš tak, že tě míjí jakýkoliv stres. Měl jsi to tak vždycky, je to tvá přirozenost nebo sis tento typ povahy “vypěstoval”?
Co si tak pamatuji, tak jsem to tak měl vždycky. Jak říkáš, nevadí mi dát si sladké pití před zápasem nebo rohlík se šunkou. (smích) Nějaký vliv to podle mě na mé výkony nemá. Někdy jsem bohužel schopen trenérům přidělat vrásky na čele, protože mi nedělá starosti udělat kličku soupeři z pozice posledního hráče, ale z valné většiny mi to vychází. I na diváka to někdy může působit tak, že mě zápas nezajímá, ale s takovým obličejem už jsem se zkrátka narodil. (úsměv)

Co říkáš na úroveň soutěže? Co jsi vlastně čekal před svým prvním startem v mistrovském utkání za Slovan? Zklamala tě úroveň některých mužstev nebo naopak překvapila?
Zhruba před šesti lety jsem odehrál necelé dvě sezony za Dolní Lhotu, která hrála v prvním roce mého tamního působení stejnou soutěž, jakou teď hraje Slovan. Nějakou představu jsem tedy měl. Věděl jsem taky, že Slovan je schopen soupeřům nadělit deset gólů, takže úroveň mě asi nikterak nepřekvapila. Některé týmy volí taktiku zaparkovat autobus a vyčkávat na naše chyby, jiní s námi zkoušejí hrát fotbal, hrát po zemi. Každý tým je jiný, ale já doufám, že na každého dokážeme vyzrát a všechny týmy porazit.

Tvým osobním cílem je tedy dovést Slovan k vítězství v soutěži a postupu do I.A třídy? 
Určitě. Zatím jsem ve své fotbalové kariéře nezažil jakýkoliv postup. Slovan je tomu už několik sezon velmi blízko. Rád bych byl součástí postupové party a myslím, že s našim kádrem na to rozhodně máme. Musíme makat a nepolevit. Každý zápas odehrát naplno, to je jediný klíč k postupu.

Rozhodčí: Rozhodčí: Svoboda Marian – Revaj Jakub, Martínek Roman
Hřiště: Slovan
Čas: 15:30
Nejlepší střelci týmů: Pilch (8), D.Socha (6), Skokan (5), Bijok, (4),  – Novák (3), Chotár (2), Michalák (1), Malík (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!