PREVIEW: FK Slovan Záblatí vs. TJ Unie Hlubina “B”

20. 10. 2023

Poslední domácí zápas podzimu! Slovan zítra vyběhne za skoro až letního počasí k poslednímu zápasu podzimní části, soupeřem bude “B” tým Hlubiny. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce půjde o šlágr kola a my budeme rádi, když se všichni sejdeme v co největším počtu.

O soupeři: 
Rezervě Hlubiny patří po deseti odehraných kolech druhá příčka za sedm výher a tři porážky. Zajímavostí je, že všechny tři porážky přišly v zápasech, kdy byla Hlubina jasným favoritem. O všechny body je obraly Šilheřovice, Velká Polom a naposledy Vřesina. Velkou zbraní Hlubiny je velmi silná defenzíva, během podzimu udržela hned čtyři čistá konta a jen jednou inkasovala více než dvě branky v utkání. Právě ojedinělý výbuch ve Vřesině (2:8) je jedinou kaňkou na výsledcích jinak pevné a stabilní obrany. Před týdnem si Hlubina přivezla veledůležité tři body z horké půdy, když porazila Ostravu-Jih. Zdá se, že je náš poslední domácí soupeř v tomto kalendářním roce dobře nalazen.

O nás:
To se o Slovanu říci nedá. Už čtvrté škobrtnutí v řadě, počítáme-li pohárový nezdar s Horní Suchou, si fotbalisté Slovanu připsali o minulém víkendu díky prohře s Velkou Polomí. Znovu jsme si připomněli známe rčení: “pozdě býka honiti.” Špatný vstup do první půle už naši hráči v druhé části zápasu zvrátit nedokázali. Další ztráta znamenala propad na třetí místo a pokud nechceme definitivně přijít o kontakt s lídrem tabulky, musíme zítra zkrátka uspět.  Zápas pravdy začíná ve 14:30 a bude u něj také kapitán Lucas Walecki!

Hodnocení posledního zápasu:
Začal bych asi tím, že je potřeba tento zápas hodit za hlavu. Před námi jsou ještě tři důležité utkání. V Polomi jsme do utkání opět nevstoupili dobře. Soupeř byl dobře připravený, nedal nám ani kousek prostoru, byl všude dřív, vyhrával většinu soubojů a nám se to dlouho nedařilo změnit. Brzy jsme inkasovali, vzápětí přišel druhý gól a do šatny jsme šli za nepříznivého stavu 0:2. Bohužel pověstná “Csaplárova past” tentokráte nesklapla..

O nezdarech v posledních zápasech:
Neřekl bych, že by se nám nějak extrémně nedařilo. Jsme bohužel gólově impotentní, ale věřím, že zítra se některý z našich střelců probudí a něco jim tam spadne. Doufám v to, že v následujících třech zápasech budeme brát 9 bodů!

O svých výkonech a produktivitě:
Určitě spokojený nejsem, ale ještě není konec sezony. Máme před sebou ještě tři zápasy. Pro mě je důležitý týmový výsledek. Třeba mi tam ještě něco spadne a pomůžu týmu, uvidíme.

O přípravě na zápas:
Chystám se vždycky stejně. Základem je dobrý spánek, většinou rád trávím čas před zápasem s rodinou, pak si dám kvalitní oběd a pomalu vyrážím.

O rituálech:
Rituály žádné nemám. Jak už jsem řekl, na každý zápas se připravuji stejně.

O blížícím se konci podzimu a posledním domácím zápasu roku:
Máme co napravovat. Teď je potřeba do toho dát vše. Na odpočinek bude času dost a popravdě jej docela přivítám. Těším se na to, že budu trávit více času s rodinou.

Pozvánka pro fanoušky:
Rád bych pozval všechny záblatské příznivce. Budeme potřebovat vaši podporu. Rád bych, abyste věděli, že si vaši podpory moc vážíme a uděláme vše pro to, abychom vám ji oplatili vítězstvím!

Rozhodčí: Ivanský Lumír – Sikora Patrik, Kuhn Ondřej
Delegát: Jakubec Josef
Hřiště:
Sokolská 59, Záblatí
Čas: 14:30
Nejlepší střelci týmů: Pilch (11), D.Socha (7), Skokan (5), Bijok, (5), Dendis (5) – Kovalovský (3), Jesch (3), Hommes (2), Hlobík (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!