Obrana – Sekera, Socha D., Bratovanov, Pluta.

Střelci: Lucas Walecki, Dušan Socha.

Střídání: Sekera (70. Koláček), Janoš (67. Hájek),  Galusek (46. Skokan), (46. Šindler), Sollich (62. Anastazovský).

Trenér: Daniel Mucek, Lukáš Pluta.

Informace o zápase

První venkovní vítězství si připsali na jaře fotbalisté Slovanu Záblatí. Tým trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty zvítězil o víkendu na hřišti nevyzpytatelného Fučíku Orlová 2:0. Jediné dvě trefy zápasu zaznamenali Lucas Walecki a Dušan Socha.

V brance bohumínského klubu se poprvé v sezoně objevil Antonín Látal, který zastoupil stabilní gólmany Richarda Goje a Davida Hekeleho. Ofenziva domácích jej sice příliš nezaměstnávala, dvacet minut před koncem se však musel blýsknout dobrým zákrokem proti střele soupeře z hranice pokutového území, čímž uhájil těsné vedení Slovan v poměru 1:0.

Do toho se aktivní lídr okresního přeboru dostal krátce před poločasem. Po krásné kombinační akci, jakoby vystřižené z fotbalové učebnice, se přesnou střelou trefil Lucas Walecki.

Po obrátce se hra nesla v duchu první půle. Domácí se sice zvedli a začali hrát více dopředu, ale recept na záblatskou defenzivu hledali marně. Ani hosté si dlouho nepočínali o nic lépe, na pojišťující branku si museli počkat až do závěru zápasu, kdy tři body hostí stvrdil hlavou po standardní situaci Dušan Socha.

Slovan tak odpověděl na sobotní vítězství Horních Bludovic v Loukách a vrátil se do vedení v tabulce. Právě tito dva soupeři přijedou do Bohumína k následujícím zápasům. Tuto sobotu se Slovan utká s Loukami, o týden později pak s Bludovicemi.

Hodnocení trenéra

Vítezství v tomto zápase se nerodilo snadno. Soupeř rezignoval na jakoukoliv útočnou aktivitu a soustředil se pouze na urputné bránění. Dlouho se nám nedařilo obranný blok překonat. Především z důvodu pomalé práce s míčem a nedostatečného pohybu. Naštěstí se nám podařila povedena kombinační akce, kterou zakončil Walecki. Druhy poločas byl celý v naši režii. Akorát musíme lépe vyřešit naše útočné akce. O konečném výsledku jsme mohli rozhodnout mnohem dříve. S konečným výsledkem jsem spokojený. S předvedenou hrou už méně. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.