FK Slovan Záblatí 5 - 1 Slavoj Petřvald

26. 5. 2018 - 17:00 at FK Slovan Záblatí
  • Galerie

Brankář – Goj.

Obrana – Pluta, Socha D., Bratovanov, Kaspřák.

Záloha – Socha P., Sollich., Walecki, Janoš.

Útok – Šindler, Pilch

Střelci: 2 x Jiří Sollich,  2 x Luboš Pilch, Dušan Socha.

Střídání: Janoš(66. Špriňar), P. Socha(46. Skokan),  Pluta(72. Hájek), Koláček (81. Šindler), Pabiš(80. Pilch).

6:2, 6:0 a… 5:1. Tenisovou terminologií chybí jeden gam, fotbalovou jediný zápas. Fotbalisté záblatského Slovanu porazili i svého osmého jarního soupeře, když Slavoj Petřvald vyprovodili pěti góly, a získali tak tři postupové mečboly. Pokud zvítězí i v sobotu na hřišti Slovanu Havířov, po letech se vrátí do krajské soutěže I.B třídy.

Lídr okresního přeboru si v předchozích střetnutích zvykl svým protivníkům nakládat šest branek. Výsledek 5:1 s Petřvaldem však lze brát jako symboliku. Krůček právě v podobě (možná) jednoho gólu chybí bohumínskému celku, aby prorazil brány kraje.

Cesta k natažení vítězné šňůry však nebyla jednoduchá. Soupeř pozorností a disciplinovaností v obraně dlouho potvrzoval, proč nedostává mnoho branek a důvod, že vedle Slovanu právě Slavoj na jaře obral o body druhé Horní Bludovice.

Zvlášť když už v patnácté minutě skóroval (jak bývá s tímto soupeřem zvykem) po standardní situaci hlavou Volný. Slovan pak zavřel Slavoj na jeho polovině, z územní převahy se mu však s výjimkou několika náznaků šancí, při kterých to na tribuně jen zahučelo, nedařilo nic vytěžit.

Klíčové momenty přinesl zřejmě přelom obou poločasů. Nejprve musel kvůli zranění odstoupit právě první střelec zápasu Volný, načež vzápětí Dušan Socha využil zaváhání v hostující defenzivě ke srovnání na 1:1.

Hned po obrátce pak chyboval brankář Molnár a daroval gól Pilchovi, na kterého zanedlouho navázal po rohovém kopu Sollich. Ten pak čtvrtou trefou po hodině hry zlomil vzdorujícího soupeře úplně. V závěru se mezi dvougólové střelce zařadil i Pilch.

Hodnocení trenéra

připravujeme …

• Rychvald (10)
  • Rychvald (9)
  • Rychvald (8)
  • Rychvald (7)
  • Rychvald (6)
  • Rychvald (5)
  • Rychvald (4)
  • Rychvald (3)
  • Rychvald (2)
  • Rychvald (1)

Zápas zatím nebyl odehrán.