Obrana – Galusek, Socha D., Bratovanov, Pluta.

Střelci: 22. Pilch, 70. Skokan – 45. Jaworek.

Žluté karty: Pluta, Pilch, Sollich – Kubjat, Rohel.

Střídání: Galusek (70. Mrázek), Janoš (85. Hájek).

Trenér: Daniel Mucek, Lukáš Pluta.

Diváci: 1502.

Informace o zápase

Opět vyhráli, podesáté za sebou odešli z utkání v I.B třídě bez porážky a na 24 hodin se vyhoupli do čela tabulky krajské soutěže. Fotbalisté Slovanu Záblatí porazili na domácím hřišti v duelu 21. kola brankami Pilcha a Skokana podzimního mistra Horní Suchou 2:1 a upevnili si tak postavení ve špičce průběžného pořadí.

Záblatí nemělo špatný vstup do zápasu a vytvořilo si tlak. Suchá jej však ustála a pak se sama dostávala do šancí, hrozila především díky kvalitně zahraným standardním situacím.

Ve 22. minutě však zaúřadovalo domácí úderné útočné duo. Šindler zatáhl míč po pravé straně a přízemním centrem vyzval ke skórování parťáka Pilcha, který nepohrdl. Více než stovka diváků se tak mohla poprvé radovat.

První gól však se soupeřem nic neudělal, jeho hra vypadala stejně a krátce před odchodem do šaten slavila úspěch. Na konci další z množství přímých kopů byl Jaworek, který vyrovnal.

I přes tuto ránu však Slovan potvrdil jedno pravidlo, které na jaře při domácích zápasech platí. Druhé poločasy má jednoznačně lepší. Po obrátce stran totiž na protivníka vletěl a hostující gólman Lincer se svými spoluhráči měl co dělat, aby udržel vyrovnaný stav.

To se mu dařilo až do 70. minuty, kdy velký tlak záblatského mužstva zakončil gólovou hlavičkou po centru Janoše Skokan. Vzápětí mohl Slovan náskok navýšit, ale další nadějné příležitosti už zůstaly neproměněny. Když pak v ofenzivě nezabodovala ani Suchá, zůstaly všechny body v Bohumíně.

I díky tomu se podařil nováčkovi sedmé nejvyšší soutěže zajímavý kousek. Do nedělního večera, kdy vedoucí Věřňovice porazily doma béčko Petrovic (2:0), se tým pod vedením Daniela Mucka a Lukáše Pluty dostal do čela tabulky.

Nyní již opět zaostávají o dva body, změnit se to ale může už po příštím zápase. Další vítězství však nebude lehké získat, protože v sobotu Slovan míří na půdu zachraňující se Vendryně. Utkání začíná v 16.30 hodin.

FK Slovan Záblatí – Depos Horní Suchá 2:1 (1:1)