Obrana – Koláček , Kaspřák, Bratovanov, Svoboda.

Střelci: 2 x Luboš Pilch, 2 x Michal Šindler.

Střídání: Koláček (58. Socha P.),  Skokan (86. Pabiš), Pilch (67. Bandy).

Trenér: Daniel Mucek, Lukáš Pluta.

Informace o zápase

Po osmi minutách to vypadalo na velké vítězství, nakonec se báli o tři body ještě z posledního nákopu. Fotbalisté Slovanu Záblatí zvládli důležitý domácí zápas s Vendryní, kterou po trefách dvougólových útočníků Šindlera a Pilcha porazili 4:3 a v tabulce I.B třídy, skupiny B poskočil nováček na šesté místo.

Kdo přišel do fotbalové areálu v Záblatí v osmé minutě utkání, musel být hodně překvapený. Domácí totiž využili děravé obrany soupeře a postupně mu nasázeli tři branky. Čtvrtá z nohy Pilcha nebyla uznána pro ofsajd.

V té chvíli to vypadalo na poklidné fotbalové odpoledne, jenže už v šestnácté minutě po chybě Slovanu v rozehrávce napřáhl k dalekonosné střele Guznar a snížil.

Hosté pak získali pevnější půdu pod nohami a byli aktivnější, ale žádné velké možnosti si nevypracovali. Naopak Záblatí mělo několik možností navýšit náskok.

Podobně to vypadalo i po přestávce, po devíti minutách druhé půle však znovu udeřilo na straně Vendryně. A opět Guznar, který podobným způsobem jako v prvním případě rozvlnil síť záblatské branky.

Těžkou chvíli, kdy hrozila ztráta takřka vyhraného utkání, však Slovan zvládl. Po hodině hry tým uklidnil dalším gólem Šindler. Oba týmy zápas dohrávaly jen v deseti, když po vzájemné potyčce byli vyloučení domácí Svoboda a vendryňský Hulboj.

V závěru se ještě prosadil hostující Lasota a Vendryně hrozila z posledního nákopu, na tříbodovém zisku Slovanu to však nic už nezměnilo.

V dalším utkání hraje Záblatí v sobotu 6. října od 15 hodin doma derby s Věřňovicemi.