TJ Loko. Petrovice B 3 - 6 FK Slovan Záblatí

28. 4. 2019 - 16:30 at TJ Loko. Petrovice B (tráva č.2)

Brankář – Hekele.

Obrana – Mrázek, Socha D., Bratovanov, Pluta.

Záloha – Skokan, Solich, Socha P., Janoš.

Útok – Šindler, Pilch

Střelci: 34. Kučera, 55. Chwastek, 86. Sikora – 30., 40. a 79. Šindler, 28. Skokan, 77. Sollich, 84. Bratovanov.

Žluté karty: Kostura, Škuláň, Molnári – Pilch, Skokan, Sollich.

Střídání: Šindler (85. Hájek).

Trenér: Ondřej Anastazovský Lukáš Pluta.

Diváci: 68.

Informace o zápase

Nemají dost! Fotbalisté Slovanu Záblatí dál prochází jarní částí I.B třídy, skupinou C, bez porážky. V nedělním duelu 20. kola krajské soutěže vyhráli na hřišti béčka Lokomotivy Petrovice 6:3, když se hattrickem blýskl Šindler. Další góly pak obstarali Skokan, Sollich a Bratovanov a Záblatí se i díky zaváhání ostatních soupeřů v tabulce posunulo s osmatřiceti body už na druhou příčku.

Pro bohumínský celek bylo toto utkání specifické v tom, že na rozdíl od těch předchozích odcestoval pouze ve třinácti lidech, přičemž na lavičce seděli jen navrátilec po dlouhém zranění Lukáš Hájek a náhradní brankář Antonín Látal. Navíc se tentokrát Slovan musel obejít i bez hlavního trenéra.

Přesto od prvních chvil svého soupeře přehrával a vytvářel si šance. Obrana domácích však odolala a ve 13. minutě mohla Lokomotiva sama udeřit, když se po rychlém brejku objevil před hostující brankou Molnári, ale v dobré pozici přestřelil.

Na hřišti pak ale dál kralovalo Záblatí, jehož tlak využil ve 28. minutě po Sochově centru k prvnímu gólu Skokan a vzápětí se prosadil i Šindler.

Zdálo se, že cesta k dalším třem bodů je vydlážděná, jenže ještě do poločasu mohlo být mnohé jinak. Vše nastartoval laciný gól Petrovic, když střela Kučery propadla brankáři Hekelemu pod rukama, načež další minuty patřily právě domácím. Víc ale z tlaku nevytěžili, naopak ještě před pauzou skóroval podruhé Šindler.

Druhou půli začaly oba týmy aktivně, Pilch ve velké možnosti nastřelil jen nohy gólmana, vzápětí ale Šindler ztratil míč na polovině soupeře a Lokomotiva podnikla další protiútok, na jehož konci bylo snížení Chwastka.

Slovan to ale nezaskočilo a vytvářel si další možnosti. Rozhodnutí o osudu utkání přišlo mezi 77. a 84. minutou, když postupně Sollich, Šindler a Bratovanov svými góly daly Záblatí dostatečný a uklidňující náskok. Závěrečné snížení Sikory bylo už jen kosmetickou úpravou.

Zisk tří bodů katapultoval Záblatí už na druhé místo tabulky, jen dva body za vedoucí Věřňovice, které den předtím prohrály v Hnojníku.

V dalším utkání čeká svěřence Daniela Mucka vítěz podzimní části soutěže, nyní čtvrtá Horní Suchá. Zápas začne v sobotu v 16.30 hodin.

TJ Lokomotiva Petrovice B – FK Slovan Záblatí 3:6 (1:3)