Obrana – Kaspřák, Špryňar, Bratovanov, Svoboda.

Střelci: 2x Socha Dušan.

Střídání: Bandy (55. Janoš), Kaspřák (57. Sekera), Skokan (73. Hájek), Pilch (83. Pabiš).

Trenér: Daniel Mucek, Lukáš Pluta.

Informace o zápase

Premiéru, která nevyšla výsledkem, ale z herního pohledu dává do příštích bojů naději, mají za sebou fotbalisté Slovanu Záblatí v I.B třídě. Bohumínský celek prohrál na úvod sezony na půdě dalšího nováčka nižší krajské soutěže v Oldřichovicích 2:3.

Jediným střelcem hostujícího týmu byl záložník Dušan Socha, který už v sedmé minutě poslal Slovan do vedení z penalty. Ještě předtím byl v solidní příležitosti Šindler, ale neproměnil.

Postupem času získávali pevnější půdu pod nohami i domácí, kteří si vypracovali několik náznaků šancí, ale se vším si obrana Slovanu poradila. Nakonec mohl na opačné straně skórovat Pilch, ale jeho nepříjemnou střelu vyrazil brankář Cymorek.

Po necelé čtvrthodině druhé půle se sice dokázal prosadit střelou zpoza šestnáctky Fryda, vzápětí však vrátil Slovanu vedení po rohovém kopu Špryňara Socha.

Nadějný výsledek však tým trenérů Daniela Mucka a Lukáše Pluty neudržel. Dvanáct minut před koncem po faulu brankáře Davida Hekeleho kopali domácí penaltu, s níž si Hradečný poradil. V 85. minutě pak dlouhý aut domácích prodloužil nešťastně Daniel Sekera až do vlastní branky.

Další možnost na zisk prvních bodů v sezoně bude mít Slovan v sobotu, kdy od 17 hodin bude doma hostit Inter Petrovice.