TJ Sokol Dolní Lutyně 1 - 1 FK Slovan Záblatí

15. 6. 2019 - 17:00 at TJ Sokol Dolní Lutyně
  • Galerie

Brankář – Hekele.

Obrana – Koláček, Socha D., Bratovanov, Šprynar.

Záloha – Hájek, Jánoš, Anastazovský, Galusek.

Útok – Skokan, Sollich

Střelci: 87. N. Pecha – 55. Bratovanov.

Žluté karty: Šajer – Sollich, Koláček.

Střídání: Hájek (73. Mrázek), Janoš (83. Kukuliač), Anastazovský (86. Pabiš) .

Diváci: 500.

Už sahali po poháru a klepali na dveře I.A třídy, na poslední chvíli jim je ale přibouchla nepřízeň osudu. Fotbalisté Slovanu Záblatí byli ve své nováčkovské sezoně v I.B třídě blízko k postupu ještě o patro výš, když v bitvě první s druhým vedli na hřišti Dolní Lutyně, Nicolas Pecha ale porážku svého týmu odmítl a v 87. minutě zařídil remízu 1:1.

Ta katapultovala do šesté nejvyšší soutěže právě soupeře bohumínského celku, který získal o dva body víc než Záblatí.

Utkání se odvíjelo opatrně s minimem šancí. Domácí se mohli prosadit už v úvodu, ale po rohovém kopu trefily pouze tyč. Následně převzal otěže zápasu hostující tým, v solidní možnosti se objevili Skokan nebo Sollich, ale brankář Šajer svůj tým podržel.

Po pauze udeřilo na straně Záblatí. Ve velké šanci se objevil Galusek, Šajer ho ale vychytal, z následné série rohů sice nic nebylo, ale po poslední standardní situaci vrátil míč do pokutového území Socha, kapitán Bratovanov si jej našel a otevřel skóre.

Navíc nemuselo zůstat jen u toho. Zanedlouho ve vyložené příležitosti nastřeli Anastazovský tyč, Skokanův gól pak sudí neuznali kvůli ofsajdu.

Domácí se naproti tomu v ofenzivě trápili, ze hry nic neměli, jejich nadějí tak byly pouze standardní situace nebo nákopy. Jeden takový přišel v 87. minutě, obrana Záblatí si s ním neporadila, a Pecha srovnal.

Hotovo ale být nemuselo. Slovan ještě zapnul a vytvořil si velkou možnost, nicméně Socha v nadějné pozici minul.

Záblatí tak uzavřelo sezonu na zisku 51 bodů a druhém místě konečné tabulky I.B třídy, skupiny C.

TJ Sokol Dolní Lutyně 1:1 – FK Slovan Záblatí (0:0)

• Dolni Lutyne (18)
  • Dolni Lutyne (17)