Neškodné Těrlicko Slovan nezastavilo

7. 5. 2018

Nesmírně náročný začátek jara mají fotbalisté Slovanu Záblatí za sebou. A zvládli ho fantasticky. Během úvodních pěti zápasů potkali všechny čtyři své pronásledovatele, všechny však dokázali porazit, a když se k tomu připočte i vítězství z půdy Fučíku Orlová, vytěžili tak maximální počet patnácti bodů.

Naposledy odneslo formu bohumínského celku Těrlicko, které v utkání 20. kola okresního přeboru Slovan rozdrtil na jeho hřišti 4:0.

Po opatrném začátku z obou stran udeřil lídr tabulky poprvé po 28 minutách, když Pluta chytře obelstil obránce soupeře a naservíroval centr před branku, kde jej na místo určení dopravil Šindler.

Hned vzápětí vedl Slovan 2:0, když Skokanům rohový kop se bez cizí asistence stočil do domácí sítě.

Od té chvíle si favorit svůj náskok hlídal, soupeři nedovolil si vypracovat větší možnost a sám naopak ještě přidal dvě trefy.

Pluta ještě skórovat nedokázal, zanedlouho však Šindler přihrál Waleckému, který vstřelil svůj pátý jarní gól a v úplném závěru upravil na konečných 4:0 Sollich.

Záblatí si tak upevnilo své výsadní postavení v tabulce, k čemuž přispěl také Slavoj Petřvald, který dokázal remizovat 2:2 v Horních Bludovicích. Slovan má tak nyní odstup už sedmi bodů.

Hodnocení trenéra

Do zápasu v Těrlicku jsme opět nevstoupili ideálně. Soupeř byl mnohem aktivnější než my. Budeme muset něco vymyslet, abychom ty úvody zápasů lépe zvládli. Po prvním gólu jsme se konečně uvolnili, začali více běhat a zápas zcela ovládli. Druhý poločas jsme mohli přidat i více gólů, ale chyběla nám kvalita v zakončení. Se třemi body jsem spokojený, ale výkon může být ještě lepší.

více info ze zápasu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!