Přestřelku s Havířovem Slovan rychle rozsekl

13. 5. 2018

Tři vítězství dělí fotbalisty Slovanu Záblatí od vysněného postupu. Lídr okresního přeboru v sobotu odpoledne zvládl za tři body i šestý jarní zápas a porazil Gascontrol Havířov 6:2.

Kdo dorazil na hřiště v Záblatí až ve 36. minutě, přišel prakticky o to nejdůležitější. Slovan se ujal vedení hned úvodu po rohovém kopu, ale zanedlouho hlavou vyrovnal Schubert.

Domácím extrémně pomohly standardní situace a vysoká produktivita. Ve 22. minutě po Waleckého přímém kopu vrátil svěřencům Daniela Mucka a Lukáše Pluty vedení Pilch, už za další tři minuty pomohla Sekerově střele hostující teč, a i když přišlo rychlé snížení Szelonga, další dvě trefy Waleckého a Pilcha dodaly do přestávky Slovanu na jistotě.

Po obrátce už přibyl ve skóre jediný gól, když se prosadil Šindler a Záblatí tak zaznamenalo šestou výhru za sebou. Posunout se opět k postupu mohou v sobotu, kdy zajíždí na hřiště Horního Žukova.

Hodnocení trenéra

Do zápasu s Gascontrolem jsme výborně vstoupili. Vstřelili gól v první minutě. Pak jsme bohužel přenechali aktivitu soupeři, který dokázal vyrovnat. V každém zápase máme v úvodních minutách takové hluché místo. Budeme muset zapracovat na motivaci hráčů. Špatný úvod nás může stát cenné body. Naštěstí jsme měli v prvním poločase neuvěřitelnou produktivitu a výborně zahrané standartní situace.

Druhy poločas už probíhal standardně. Měli jsme ho pod absolutní kontrolou. Škoda promarněných šancí. Především těch mých.