Zahozené šance mrzet nemusí, Slovan slaví první výhru

20. 8. 2018

Premiérové vítězství a vůbec body získali v nové sezoně fotbalisté Slovanu Záblatí. Nováček I.B třídy porazil na svém hřišti petrovický Inter v duelu 3. kola (druhého hraného) 4:2.

Ačkoli měl Slovan prakticky po celý zápas územní převahu a vytvořil si řadu šancí, jistotu zisku tří bodů dostal až v závěru.

Domácí poslal do vedení krátce před přestávkou svým třetím gólem v sezoně Dušan Socha, na kterého v 54. minutě také po standardní situaci navázal Pilch.

Inter sice zanedlouho snížil, ale náskok Záblatí vrátil Šindler. Hosté se ještě jednou vzepjali tři minuty před koncem, když Žáčkův přímý kop skončil v brance Slovanu, definitivu vítězství však dal týmu Daniela Mucka a Lukáše Pluty jen o minutu později znovu Šindler.

Branky Záblatí: Dušan Socha, 2 x Michal Šindler, Luboš Pilch.

Sestava Záblatí: Hekele – Pluta, Bratovanov, D. Socha, Svoboda – Galusek (60. Bandy), Sollich (73. Hájek), P. Socha, Skokan (60. Janoš) – Pilch, Šindler

více info ze zápasu
  • Inter (13)