Autobus body Záblatí nevzal, Mosty však ano

18. 10. 2018

Na úspěch z derby nenavázali. Fotbalisté záblatského Slovanu prohráli v duelu 11. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C na půdě do té doby posledních Mostů u Jablunkova 1:3, když jediným střelcem bohumínského mužstva byl útočník Michal Šindler.

Domácí po bezbrankovém prvním poločase rozhodli po přestávce. Skóre svými dvěma trefami otevřel i uzavřel Lýsek, kterého doplnil Lukosz. Za stavu 2:0 dal Záblatí šanci na srovnání Šindler, ale Mosty si už vítězství vzít nenechaly.

Utkání však předcházela neobvyklá událost, díky níž se utkání ani nemuselo uskutečnit. Záblatský autobus totiž po cestě doznal poruchy, musel zastavit na odpočívadle i dálnice a jen zásluhou zásahu kapitána Daniela Bratovanova bezpečně dojel s mírným zpožděním až do cíle.

Záblatí je tak ve své nováčkovské sezoně v sedmé nejvyšší soutěži s patnácti body na sedmém místě, do konce podzimu zbývají už jen tři utkání. V tom dalším hraje v sobotu 20. října od 14 hodin doma se Sedlištěm.

TJ Sokol Mosty u Jablunkova – FK Slovan Záblatí 3:1 (0:0)

Branky: 53. a 87. Lýsek, 76. Lukosz – 78. Šindler.

Rozhodčí: Kret – Godfryd, Kleinhampl.

ŽK: Kotek, Bažant – Špryňar, Pilch, Janoš.

Diváci: 230.

Sestava Záblatí: Hekele – Pluta, Špryňar, Bratovanov, Mrázek (80. Mucek) – Bandy (67. Pabiš), Janoš, D. Socha, Skokan – Pilch, Šindler. Trenéři: Mucek.

více info ze zápasu
  • Mosty (8)