Zase ten Maceček… Slovan po chybách padl v Hnojníku

12. 8. 2019

Zase ten Maceček… Slovan po chybách padl v Hnojníku

Před jedenácti měsíci zaznamenal „jen“ tři asistence, tentokrát zatížil konto Slovanu i góly. Obávaný útočník Hnojníku Karel Maceček v sobotním duelu 2. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny C dvakrát skóroval, stejně jako jeho rovněž produktivní parťák na hrotu Vojtěch Zábelka, a byť Záblatí dvakrát vedlo, připsalo si stejně jako loni na úvod sezony porážku. Tentokrát 2:4.

Hosty sice poslal do vedení hned v úvodu po rohovém kopu Kaspřák, po půlhodině hry však právě Maceček využil první zaváhání v defenzivě Slovanu a udeřil. Čtyři minuty před pauzou pak vrátil náskok bohumínskému celku nový kapitán Miroslav Špryňar, ale z posledního útoku v prvním poločase vyrovnal Zábelka.

Zatímco v první půli bylo na obou stranách vidět množství větších či menších šancí, druhému poločasu jakýkoli větší vzruch chyběl a zdálo se, že obě mužstva dokráčí k zisku jednoho bodu.

Jenže přišla 72. minuta, obrana Záblatí si neporadila s jednoduchým nákopem, ze kterého vytěžil Maceček svou druhou branku. Na kanonýrovi Hnojníku se navíc vzápětí vyfauloval Dušan Socha a naděje Slovanu alespoň na remízu utnul tři minuty před koncem další lacinou trefou Zábelka.

„Z konečného výsledku jsem samozřejmě zklamaný. O vítězství Hnojníku rozhodly jejich výrazně individuality a hrubé chyby v naší defenzivě. Přitom v prvním poločase jsme byli lepší, vedli jsme. Jenže si necháme dát gól v poslední sekundě,“ kroutil hlavou trenér Daniel Mucek.

„Druhý poločas byl už pak velmi špatný. Nedokázali jsme nic vymyslet, měli jsme špatný pohyb a neudrželi míč. Soupeř taky nehrál nic extra, ale dokázal potrestat hrubou chybu Dušana Sochy. Musíme se z té facky otřepat a připravit se na další zápas,“ poukázal Mucek na sobotní duel, v němž Slovan doma od 17 hodin přivítá Oldřichovice.

TJ Sokol Hnojník – FK Slovan Záblatí 4:2 (2:2)

Branky: 29. a 72. Maceček, 45. a 88. Zábelka – 6. Kaspřák, 41. Špryňar.

Rozhodčí: Kovařík – Smetana, Laba.

ŽK: Klus, Walica, Lachowicz, Čuba, Oborný – Janoš.

ČK: 75. D. Socha (Záblatí).

Diváci: 37.

Sestava Slovanu: Hekele – Pluta, D. Socha, Bratovanov, Kaspřák – Hájek, Sollich, P. Socha (84. T. Látal), Janoš (79. Burda) – Pilch, Špryňar.

Trenéři: Mucek a Pluta.

více info ze zápasu