Slovan začal opět trénovat. Připojili se i hokejisté a chystá se překvapení

13. 5. 2020

Na hřiště fotbalového Slovanu Záblatí se na začátku tohoto týdne po dlouhé době vrátil život. V pondělí se do tréninku pustili mladší žáci, o den později pak také muži, jejichž přípravu stejně jako loni okořenila účast několika profesionálních hokejistů.

Přesně šedesát jedna dní uplynulo od posledního tréninku týmu vedeného Danielem Muckem a Lukášem Plutou. Když se mužstvo sešlo ještě v březnu, byla to příprava na start jarní části I.B třídy. Epidemie koronaviru byla však výrazně proti. Ročník nejprve přerušila, zastavila, až ho na začátku dubna definitivně ukončila.

Slovan tak v sedmé nejvyšší soutěži skončil znovu druhý, o tři body za Hnojníkem. „Samozřejmě to nebyla příjemná věc, protože jsme se několik týdnů chystali na začátek druhé poloviny sezony, v níž jsme chtěli zaútočit na první příčku. Měli jsme i soustředění, ale za známých okolností přišlo rozhodnutí FAČR, které jsme museli respektovat,“ přiznal předseda klubu Dušan Socha.

Nyní se zdá, že by se vše mohlo postupně vrátit do normálu. Vláda ČR postupně uvolňuje opatření, profesionální kluby se chystají na restart první a druhé ligy, který si v úterý jejich zástupci odhlasovali, nižší soutěže nyní čeká hluché období. To vyplní tréninky a později i přátelská utkání.

„My jsme se v úterý poprvé po nečekané přestávce sešli, abychom si zase po čase viděli a zahráli fotbálek. Nutno říct, že celkově přišlo na první trénink 24 lidí, což je skvělé číslo a jen to ukazuje, jak všem fotbal chyběl,“ poukázal Socha na vysokou účast s tím, že plán přípravy nyní vzniká.

Stejně jako loni na jaře se do tréninku Slovanu zapojilo i několik profesionálních hokejistů. Ke stálicím Ondreji Šedivému, Rostislavu Oleszovi a Romanu Szturcovi se letos přidali brankář Jakub Štěpánek, či bratři Matěj a Šimon Stránští. „Za to jsme pochopitelně hrozně rádi. Je vidět, že klukům trénink s námi vyhovuje a v podstatě se to stalo určitou součástí jejich letní přípravy na novou hokejovou sezonu, i když je jasné, že pro ně je fotbal hlavně zábavou,“ pokračoval nejvyšší muž záblatského fotbalu.

„Každopádně se moc těšíme na další tréninky a už nyní můžu prozradit, že chystáme malé překvapení,“ uzavřel Dušan Socha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!