FAČR ukončil amatérům sezonu, Slovan opět ruší i Turnaj čtyř Záblatí

6. 5. 2021

Fotbalisté Slovanu Záblatí už k soutěžnímu zápasu na trávník v sezoně 2020/21 nevyběhnou. Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se totiž v tomto týdnu rozhodl, stejně jako před rokem, o předčasném ukončení ročníku pro všechny neprofesionální soutěže, tedy od třetí ligy níže. Důvodem jsou vládní opatření, která nedovolují restart bojů.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát,“ řekl pro stránky FAČR její předseda Martin Malík.

Sezona totiž musí skončit do 30. června, s tím souvisí i fakt, že i hráči na nižších úrovních potřebují čas na přípravu, aby nedocházelo ke zraněním. „Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny,“ uvedl generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Nastalá situace mrzí i šéfa záblatského fotbalu Dušana Sochu. Slovan si totiž v dosavadních osmi kolech krajské soutěže I.B třídy vedl znamenitě, když sedmkrát vyhrál a byl jen o bod za vedoucím duem Řepiště – Veřňovice. „Samozřejmě nás to mrzí, je to škoda, ale důvody jsou jasné. Každopádně bych tímto rád poděkoval trenérům Danielu Muckovi a Lukáši Plutovi, že Slovan opět zachránili, a kdybychom pořadí po odehrané části sezony brali jako bernou minci, potřetí za sebou od postupu do I.B třídy jsme skončili na bedně. To je pro klub historický počin a myslím si, že jim i celému týmu patří velký dík. To je ale bohužel jediné pozitivum ročníku, protože jinak jsme zklamaní,“ prohlásil Socha.

V Záblatí se však už rozběhly přípravy na novou sezonu, přičemž před jejím startem, který se předpokládá v polovině srpna, by mohlo proběhnout hned několik akcí. Nikoli však ta nejočekávanější. „Bohužel jsme ze stejných důvodů již podruhé museli zrušit Turnaj čtyř Záblatí. Je nám to líto, ale není jasné, jaká situace bude v červenci, co nám bude nebo nebude umožněno, proto jsme se odhodlali k tomuto kroku. Jubilejní třicátý ročník tak znovu nebude. Snad za rok,“ prozradil Dušan Socha.

„Nicméně pokud se bude postupně sportovní život vracet do normálu a jakmile to opatření dovolí, určitě A-tým, který se nyní připravuje v rámci nyní platných pravidel, sehraje přípravná utkání. I dětem hodláme vymýšlet zápasy či turnaje, rozjíždíme miniškoličku, které se také hodláme věnovat,“ pokračoval předseda.

Stranou nebudou ani oslavy 60 let fotbalu v Záblatí. „V plánu je den, kdy by si zahrály děti proti nějakému soupeři, stejně tak i staří páni a vše by pak završil přátelský zápas áčka. Ať už proti Bohumínu, nebo komukoliv jinému,“ dodal Dušan Socha. „Že jsme ročník nedokončili, nás mrzí, nicméně ale věřím, že se zanedlouho s našimi fanoušky v Záblatí u fotbalu opět uvidíme,“ uzavřel Socha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FK Slovan Záblatí děkuje všem sponzorům a fanouškům za podporu. DĚKUJEME!!!