Těžká bitva! Slovan udolal Darkovice, dvěma góly rozhodl Pilch

25. 9. 2023

Složitější cestu, než jakou si nejspíš řada lidí představovala, museli v sobotu absolvovat fotbalisté Slovanu Záblatí, aby urvali další tři body. Vedoucí celek krajské soutěže I.B třídy, skupiny B zachránil v závěrečných dvaceti minutách útočník Luboš Pilch, který dvěma góly naklonil skóre na stranu domácích, kteří zvítězili 3:1.

Trenér Daniel Mucek musel kvůli absencím zatáhnout nejlepšího střelce minulé sezony a předsedu Dušana Sochu na stopera. Slovan měl nějaké šance, prosadit se však dokázal až po půlhodině hry, kdy premiérově v záblatském dresu skóroval Stošek. Náskok ale nevydržel dlouho, ještě do poločasu překonal gólmana Kollara hostující Bury.

Na rozhodnutí si tak fanoušci museli počkat do závěru. Nejprve Pilch perfektně tečoval Skokanův centr, o deset minut později parádně hlavičkoval.

Program Záblatí pokračuje už ve středu, kdy ve čtvrtfinále okresního poháru bude hostit Horní Suchou.

Slovan Záblatí – FK Darkovice 3:1 (1:1)

Branky: 71. a 82. Pilch, 32. Stošek – 38. Bury.

Rozhodčí: Svoboda – Revaj, Martínek.

ŽK: Šindler – Vyletělek, Lukáš, Pieknik.

Diváci: 123.

Sestava Slovanu: Kollar – Rozsíval, D. Socha, Bratovanov, Orihel – Bijok (83. Tomáš), Stošek, Dendis, Skokan (83. Hájek) – Pilch, Šindler (76. P. Socha).

Trenér: Mucek.

Autor: David Hekele