PREVIEW: TJ Sokol Šilheřovice vs. FK Slovan Záblatí

31. 3. 2024

Derniéru na “starém” trávníku v Záblatí Slovan zvládl, když před osmi dny porazil Markvartovice 2:0. První jarní utkání tak skončilo vítězně, naváží fotbalisté Slovanu na dobrý vstup do druhé poloviny sezony také při svém úvodním letošním vystoupením na hřišti soupeře?

O soupeři:
Šilheřovice na jaře ještě jako jediný tým neodehrály jediný zápas a čeká je tak premiéra. Ptáte se, jak je to možné? Zápas 14.kola mezi Šilheřovicemi a Slavojem Rychvald, který se měl hrát o minulém víkendu byl totiž odložen na 15.5., a tak Sokol zatím nebyl mistrovským utkáním prověřen. Těžko říct, co tedy od tohoto mužstva čekat. Trochu odpíchnout se můžeme z výsledků z podzimní části a třeba i z posledních vzájemných utkání.

Šilheřovicím patří aktuálně 12.místo se 13 body za 4 výhry, 1 remízu a 8 proher. Skóre 27:32. Zajímavostí je, že od postupu Slovanu do I.B třídy, Šilheřovice ve všech vzájemných zápasech našemu týmu podlehly.

O nás:
Slovan, jak už víme, zvítězil v prvním jarním zápase 2:0, nyní je čas na toto vítězství navázat, neb za týden přijede do azylu ve Vrbici lídr tabulky. Díky vítězství se Slovan posunul ze třetího místa na druhé, ovšem pozor, situace v tabulce je tak vyrovnaná, že se v první pětce sešly hned čtyři týmy s 27 body a o pořadí rozhoduje v tuto chvíli nejlepší skóre. Ostrava-Jih však včera prohrála v Petřkovicích, své postavení tak už o tomto víkendu nevylepší. Poslední vzájemný zápas mezi dnešními soupeři se odehrál hned v úvodu soutěže, Slovan tehdy zvítězil 2:1, góly vstřelili shodou okolností stejní hráči, kteří rozhodli před týdnem s Markvartovicemi – Dendis, D.Socha. Uvidíme, jak se kouč Mucek popere se skládáním sestavy, jelikož tým sužují nemoci a zranění, v zápase s Markvartovicemi si navíc poranil kotník ve formě hrající Skokan, který bude několik týdnů chybět..

Rozhodčí: Těžký Michal – Tvrdý Zbyněk, Kolečkář Antonín
Delegát: /
Hřiště:
Šilheřovice
Čas: 15:30
Nejlepší střelci týmů: Pilch (11), D.Socha (11), Skokan (6), Bijok, (6) – Petr (6), Sládek (5), Redzina (3)

Poslední vzájemný zápas:
FK Slovan Záblatí 2:1 (1:1) TJ Sokol Šilheřovice
Střelci: 41′ Dendis, 67′ D.Socha – 44′ Sládek

Tehdejší sestava – Kollar – Rozsíval, Špryňar, Stošek, Galusek – Bijok, Walecki, Dendis, Janoš – D.Socha, Pilch