Slovan jako Baník. Ve Vřesině ztratil dvoubrankový náskok, nakonec odjel bez bodů

2. 5. 2024

Další čáru přes rozpočet utrpěly plány a ambice fotbalistů Slovanu Záblatí, kteří v nedělním utkání 19. kola krajské soutěže I.B třídy, skupiny B, prohráli na půdě nováčka z Vřesiny 2:3. Svěřenci kouče Daniela Mucka přitom poztráceli dvoubrankový náskok, o obrat se hattrickem postaral Jiří Pešek. Manko na vedoucí Vítkovice B je tak již jedenáct bodů.

Start do utkání přitom vyšel hostům skvěle, nejprve se po čtvrthodině trefil Orihel, na kterého vzápětí navázal Skokan. Navíc Slovan měl řadu dalších možností, místo navýšení náskoku ale přišel šok a možná stěžejní moment.
Krátce před přestávkou skóroval poprvé Pešek, který na svůj zásah navázal v 70. minutě a pak ještě o chvíli později. Na odpověď už se Záblatí nezmohlo a tak podruhé na jaře vyšlo bodově naprázdno.

TJ Vřesina – Slovan Záblatí 3:2 (1:2)
Branky: 41., 70. a 80. J. Pešek – 14. Orihel, 16. Skokan.
Rozhodčí: Yeghiazaryan – Čechák, Thiemel.
ŽK: Pilch, Špryňar (oba Záblatí).
Diváci: 101.
Sestava Slovanu: Kollar – Špryňar (84. Hájek), Stošek, Bratovanov, Orihel – Bijok (68. Janoš), Dendis, P. Socha, Skokan (68. Galusek) – D. Socha, Pilch (75. Rozsíval).

Trenér: Mucek.